Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy olyannak, aki kis városban...

Egy olyannak, aki kis városban élt kb. mennyi idő kell, ahhoz hogy megszokja Pestet (közlekedés stb. )?

Figyelt kérdés
Ezt főként olyanoktól kérdezem,akik kisebb városból költöztek fel! De persze másoktól is jöhetnek válaszok :)
2010. jan. 18. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nagyjából egy hét kellett hozzá, hogy ne átláthatatlan dzsumbujnak tűnjön a főváros.
2010. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárosból költöztem fel (kollégiumba) Bp-re,a közlekedést kb 3 hét alatt megszoktam,de én oda vagyok a közl-i eszközökért,aki ezeket utálja (sokan ki nem állhatják a tömegközl-t, a tömeget) azoknak nehezebb megszokni.Én nagyon élvezem a közl-t,szerintem az a legjobb az egészben.Ha felnőtt vagy,a bérlet ára elég húzós,azt nem élvezném annyira:)


Mindenki egyfolytában rohan,mint az őrült,hogy felugorhasson az épp ott álló metróra/villamosra,hiába jön másfél perc múlva a következő,inkább megkockáztatják,hogy beesnek a metró alá,mint hogy várjanak egy kicsit (tényleg 1,5 perc múlva jön a másik)


Nekem az benne a legrosszabb,hogy olyan hangosak az autók,amikor megyek a járdán,még beszélgetni se lehet,akkora a zaj.


Meg az a fura még nekem benne,hogy olyan nagy,hogy sehol nincs "vége",olyan nagy és átláthatatlan az egész,hogy azt se tudod,hol kezdődik meg végződik,mert szinte összefolyik a környező településekkel,meg áááhh :S


Még az is elég fura volt számomra,hogy annyira hihetetlenül sok ember van,hogy csak lesek.Azt mai napig nem tudtam megszokni.De legalább van mit nézni.Én nem bánom,hogy olyan sokan vannak.


Én idén szeptemberben költöztem oda,magát Budapestet szerintem 2-3 év is kevés lenne teljes mértékben megszokni és otthonosnak érezni.De ez egyéntől is függ,ki mennyire rugalmas,mennyire mentél oda önszántadból (hogy szándékosan oda akartál költözni,vagy egyszerűen muszáj volt).Attól is függ,ismerőssel költözöl oda,vagy egyedül.Attól is függ,hogy milyen messze van az eredeti lakhelyed Bp-től.Meg alapvető személyiségvonásoktól is függ,hogy ez mennyi idő.Valakinek meg se kottyan,valaki pedig egyszerűen nem bírja tovább és feladja (mint én),és visszamegy a kisvárosába:)

2010. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kb. másfél éve költöztem fel, előtte csak tanultam itt pár évig, de világ életemben utáltam és most is.


A közlekedést meg lehet szokni hamar

2010. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2007 januárjában költöztünk ide, elsőnek nagyon ijesztő volt. Hozzászoktam, hogy kiszámítható és átlátható a város, kevés ember van, és azok is "normálisak"... Aztán egyszer csak egyik napról a másikra egy nagy olvasztótégelyben találom magam, ahol büdös van, zaj, tömeg, mindenféle "csúnya" arcok mászkálnak, és képtelenség kiismerni magam benne... Annyit röhögtek rajtam, a legegyszerűbb helyeken is eltévedtem. :D Aztán 1-2 hét alatt megszoktam, hogy merre kell menni, de távolabbra még sokáig nem mertem egyedül menni, mert féltem, hogy eltévedek. A mai napig beparázok, ha túl messzire megyek egyedül és nem tudom, hol vagyok, de most már feltalálom magam. :) Mi nem a belvárosban lakunk, hanem viszonylag nyugodt helyen Budán, de még ez is elég ijesztő volt. Főleg az embereket volt nehéz megszokni, a régi sulimban volt osztályközösség, segítettük egymást, aztán hirtelen bekerültem egy rakás beképzelt barom közé (tisztelet a kivételnek!), máig nehezen illeszkedem be, de szerencsére barátokat is találtam. Már teljesen otthonosan érzem magam itt, vissza se tudnék menni vidékre, hiányozna a pörgés.

Nem egyszerű, de megszokható. Attól függ, mennyire kicsi városból jössz, mert mondjuk faluról valószínűleg 2 hónap alatt sem szoksz bele.

2010. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

12:59 vagy, még valamit hozzátennék.

A tömegközlekedésre nem csak mondják, hogy katasztrófa, hanem tényleg az. Készítsd fel magad rá, hogy ha nincs autód, akkor túlhűtött vagy túlfűtött, hajléktalanoktól bűzlő járműveken kell majd utaznod. Persze itt is vannak rendesen működő, tiszta járatok, de nem ez a jellemző.

Ünnepek környékén pedig messziről kerüld el a belvárost, ha pedig oda mész, akkor maradj otthon! Néha életveszélyes állapotok uralkodnak.

2010. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Hááátt,ahogy látom van elég sok "elrettentő példa" xD Így most még jobban nem tudom,hogy Pestre menjek -e tanulni. Bár itt azt írtátok,hogy azért viszonylag hamar meg lehet szokni. Hát hogy őszinte legyek kicsit félek... :S
2010. jan. 19. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem olyan vészes az a Budapest, felesleges megijedned tőle. A közlekedést is túl lehet élni, ha saját magad állíthatod össze az órarended, akkor arra vigyázz, hogy nem a csúcsforgalomban kelljen közlekedned, és akkor kényelmesen üldögélve utazhatsz mindenhol. Szóval ne a reggel 8-kor kezdődő tanórákra iratkozz fel, hanem mondjuk 10-re járj, és nem délután 5 körül menj haza. Érdemes metrómegálló közelében lévő lakást bérelni, akkor gyorsan és kényelmesen eljutsz mindenhová.

Az egyetem elvégzése után még 10 évig Budapesten maradtam, most már visszaköltöztem a kisvárosomban, mert gyereket semmi pénzért nem nevelnék abban a benzingőzös, hajléktalanokkal teli káoszban, de ki nem hagytam volna semmi pénzért az ott eltöltött éveket. Páratlan élmény, hogy akár a hét minden napján mehetsz moziba, színházba, koncertekre, esténként mindig új teázót, kávézót próbálhatsz ki, napközben kiállításokat, múzeumokat látogathatsz, vagy egyszerűen csak sétálhatsz egy nagyot a Várban, a Duna-parton vagy valamelyik sétálóutcában. Ünnepek idején meg különösen látványos a város, szépen feldíszítenek mindent, az utcákon hömpölyög a tömeg, hangulatos vásárokban szebbnél szebb kézműves tárgyakat nézegethetsz, forralt bort ihatsz, sült gesztenyét ehetsz. Kell ennél szebb élet diákként?:)

2010. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy ezzel most meggyőztél :D Bár én koliba mennék,ha felvesznek az egyetemre majd...szoval nehéz lesz olyat találni,ami közel van :S
2010. jan. 20. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!