Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van szükség kegyes hazugságokr...

Van szükség kegyes hazugságokra? Milyen esetekben kellenek kegyes hazugságok?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 19:22
 1/4 anonim válasza:
100%
Igen, van. A kegyes hazugság akkor kell, mikor valakit nem akarsz megbántani. Ez nem nagy hazugság, azért kegyes, mert örömet szerzel vele vagy fenntartod a békét. Pl ha megkérdezi anyukád hogy finom volt -e az ebéd és neked nem ízlett épp, mert valamit nem úgy csinált mint szokta, vagy kifelejtett valamit és azt mondod, hogy ízlett az kegyes hazugság.
2008. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én igazából ezt a kérdést azért tettem fel, mivel ma láttam egy videót Csernussal, aki épp azt feszegette, hogy azért nincs szükség kegyes hazugságokra, mert aki nem tud hazudni, azon úgyis átlátnak, aki meg tud, az még nagyobb bajba keverheti magát, azzal hogy nem mondta el, mit is gondol valójában. Ez ihlette a kérdést. Igazából, csak kíváncsi voltam, ki mit gondol ezzel kapcsolatban:) Pl. lájtosan meg lehet mondani egy olyan embernek, aki bírja a kritikát (szerintem) de mit kezdjünk azokkal az emberekkel akik nem? Nekik maradjon a kegyes hazugság..? Nem korlátozzuk ezzel mások fejlődését? Én szeretem megmondani a véleményemet, de sajnos vannak olyan emberek, akiknek nem lehet (és közel állnak hozzám).

2008. aug. 10. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha a barátnőm megkérdezi, hogy milyen az új ruhája. Nekem lehet, hogy nem épp jön be, de őt nagyon feldobja, mert tetszik neki, akkor azt mondom, hogy jól néz ki benne. Lehet, hogy nekem nem tetszik annyira a ruha, de attól még másnak tetszhet, és neki sem rontom el a kedvét. Viszont, ha már tényleg nagyon csúnya, akkor megmondom, nehogy leégesse magát.

A barátomtól én is meg szoktam kérdezni, hogy hogyan nézek ki, hogy tetszem igy? Viszont nem sok ruhám van, igy általában egyformán nézek ki. Most mondja azt, hogy átlagosan? Vagy azt, hogy mit kérdezel, mindig igy nézel ki? Ezzel megbántana, és azt érezném, hogy nem is vagyok neki fontos. Ehelyett azt mondja, hogy nagyon jól nézek ki, tetszik az öltözködésem.

Szerintem, aki kicsit gondolkozik rájön mi a kegyes hazugság, ha jól mondja az illető, ha nem. De azért jó hallani néha pár bókot. Kegyes hazugságokkal még nem gátolod meg fejlődésükben. Persze érezni kell mi számit kegyes hazugságnak, és mi az ami már hazugság lenne.

Aki pedig ez miatt megsértődik, mikor észreveszi, azért is megsértődne, ha igazat mondanál, ezt már megfigyeltem. Egyébként én is sokszor megmondom a véleményemet, nem kertelek, igy megbántok másokat, ez miatt én is bánkódom. Szerintem is kellenek kegyes hazugságok, mégha a másik fél tudja is. Aki ez miatt kicsapja a hisztit, annak meg csak őszintén, annak sem esik majd jól, hogy belevágják az arcába az igazságot. Ezáltal konfliktus mentesebbé tesszük mások és magunk életét is.

2008. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Olyan kegyes hazugság is van hogy az édesanyja megy strandra és a gyerekét nem akarja magával vinni és a gyerekének azt hazudja az édesanyja hogy dolgozni megy.
2015. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!