Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miert utaljak minden orszagban...

Miert utaljak minden orszagban a romanokat?

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 22:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
A trükk abból áll hogy a roma és a román szó nagyon hasonlít egymásra.Ezért nagyon sokan azonosítják a románokat a romákkal,bár van némi alapja mert a romák azok román cigányok.A magyarországi romák is Romániából származnak,állítólag az 1400-as években vándoroltak tömegesen a Magyar Királyság területére.
2008. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Irhatok neked privát emailt?
2008. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
79%
A románokat azért utálják külföldön,(már aki)mert azt hiszik róluk hogy ott csak cigányok élnek,és sajnos velük azonosítják őket.Ez pont olyan,mint amikor a magyarokat is egy alap alá veszik a cigányokkal külföldön.
2008. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Én nem a románokat utálom, én a román államot és azokat az állatokat, akik itt Erdélyben elakarnak románosítani, hazugságokat terjesztenek, történelmet hamisítanak, elnyomnak és képmutatóan a tolerancia köpenyét felvetve magukra beleszólnak, hogy milyen nyelven beszéljek, milyen nyelven tanuljak, milyen nyelvű tévécsatornát nézzek stb. stb.

Egy hazugságra épített történelemmel (kontinuitás elmélet) hősködő nemzet magyarázza nekem, hogy itt mindig is Románia volt, és az itteni magyarság, csak nemrég költözött ide, Romániába. Az ilyen tudatlan, a hazugságokat egyszerűen magukévá tevő embereket nagyon-nagyon tudom utálni.

A többivel abszolút semmi bajom.

A civilizációról még jó sokan lemaradtak... Kíváncsi vagyok, mit szólnának ezek a kedves elnyomók, ha a magyar nemzet is olyan öntudatos lenne, mint az ír, vagy baszk. Mi békében akarunk élni, de nem megalázva. Aki ezt elfogadja azzal nincs baj, aki nem azt értelemszerűen gyűlölünk.

Szeva!

2009. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Sok román van aki elmegy külföldre dolgozni és néha nagy hangot kapó balhékba keverednek. És hát milyen is a gyarló ember: általánosít, nagyjából ennyi a lényege


Székely

2010. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kicsit későn írok de sebaj.:)


Alapvetően az Euban azért annyira nem utálják a románokat, bár vannak kivételek. Erdély-el vannak némi problémák, ugyanis ha megnéztek egy román etnikai térképet akkor sajnos nagyonis láccik, hogy a romániai cigány lakosság kb 85%-a Erdélyben él.(Pl nagyon sok Brassó megyében)Én nem utálom a románokat, vannak román barátaim és nagyon kedvesek.:)

Azért lehet látni hogy sok különbség van akár természetileg is egy erdélyi és egy nem erdélyi román között.

Alapvetően ez a gyűlölködés onnan ered hogy Romániában is sok a szélsőjobboldali vadparaszt akik a "Nagy-Románia" ötlet megszállottjai, ők utálják főleg Magyarországot és Bulgáriát, a többi ember meg normális, velük semmi baj sincs.:)


Az egyik előző kommenthez : a roma és a román szó tényleg nagyon hasonlít, ezért Románia benyújtott egy kérvényt az EU-nak hogy a roma szó helyett inkább a cigányt használják, és el is fogadták.

2010. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Szerintem nem nagyon utálják a románokat. Sokkal jobban utálnak minket, magyarokat. Hiszen mi is mindenkit utálunk, mégis mindegy egyes országnak nyalunk. Lásdd U.S.A....
2011. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
67%

Majd október 11.én megtudod amikor lángolni fog a fővárosotok!

SZAR ROMÁNIA!!

2014. ápr. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!