Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet, hogy...

Kaptam egy levelet, hogy töröltek a munkaügyi központ rendszeréből. Lehetne-e semmissé tenni a törlést, ha nem én mulasztottam?

Figyelt kérdés
Január végén kaptam egy levelet, miszerint töröltek a rendszerből előző év október elején, mivel nem jelentem meg aláíratni az álláskereső kis könyvemet. A levél szerint 60 napig ez miatt nem regisztrálhatok újra, ami azt jelenti, hogy december elejétől regisztrálhatok. És erről majd' két hónap múlva tájékoztatnak...De a lényeg, hogy sem értesítést nem kaptam, sem a kis könyvembe nem írták bele, hogy mikor kell megjelennem, ezért szerintem ez marhára nem az én mulasztásom, hanem a munkaügyi központé. Ilyen esetben érvényteleníthetik a törlést?

2015. jan. 26. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban "ártatlan" vagy, akkor semmissé tudják tenni a törlést. Ehhez vidd magaddal a kiskönyvet, hogy lássák, tényleg nem írtak bele időpontot. Viszont azért ez is necces, és az ügyintézőn múlik, mert az első jelentkezéskor elmondják, hogy milyen időszakonként kell jelentkezni.És mégis mit gondoltál, hogy mikor kell visszamenned? :D

Ha nem teszik semmissé, akkor viszont csak mostantól tudsz regisztrálni.

2015. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már több mint egy éve nem küldenek értesítést a mulasztásról, hanem szó nélkül törölnek. Azelőtt sem volt kötelező értesíteniük, de "szívjóságból" megtették. Ha nincs beírva a kiskönyvbe időpont, de ott helyben elmondták, mikor kell visszamenni, akkor tényleg csak jóindulat kérdése, hogy "semmissé" teszik-e a dolgot, vagy sem. Bár nem tudom, ezt hogy oldhatnák meg. Regisztráció szempontjából viszont az egész nem releváns, mivel a 60 napos szankció már lejárt.
2015. jan. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 verde ***** válasza:

A "semmisé tevés" az a fellebbezés, amire a határozat átvételét követő 15 napod van, ha addig nem teszed meg a határozat jogerős lesz. Az írásos fellebbezésedben indokolnod kell, hogy miért nem tartod jogosnak a döntést, és a jelentkezés elmulasztása nem a te hibádból történt. Ez a konkrét eset nem biztos, hogy megállja a helyét a fellebbezésnél, mert mondjuk mi van, ha nem is vitted magaddal az előző jelentkezésnél a könyvedet, így nem is tudták volna beírni, pl. felírták neked egy kis lapra, hogy mikor kell jönni.

A 60 nap már letelt, úgyhogy újra regisztrálhatsz, gáz csak akkor van, ha mondjuk FHT-t kaptál, mert az nem kapod 60 nap után.

Ha már van interneted, javaslom, hogy kérd az elektronikus jelentkezés lehetőségét, és akkor be sem kell menned legközelebb, beállítod a leveleződ, hogy jelezzen előtte pár nappal, és otthonról is jelentkezhetsz.

2015. jan. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A munkaügyi központ tőlünk 30 km-re van, ezért x időnként küldenek ki embereket , akik itt helyben aláírják a kiskönyvet. De az, hogy mikor, vagy milyen időközönként jönnek ki az változó. És mikor kérdeztem egyik aláíratás alkalmával, hogy mikor kell legközelebb jönnöm (mert azt sosem írták be), akkor mindig az volt a válasz, hogy ők sem tudják, majd küldenek értesítést. Az ügyintéző p*csa meg azt mondta most, hogy "hát nem mindig küldünk értesítést".


Az egész engem csak azért érdekel, mert az FHT-t kapom, és kaptam is abban az időszakban is mikor törölve voltam a munkaügyi rendszeréből. Szóval nem akarom,hogy ebből nekem valami bajom származzon, hogy én bármilyen juttatással is visszaéltem, mert ez az egész önhibámon kívül a fejem fölött zajlott.


És azért nem furcsáltam, hogy nem kell mennem aláíratni, mert pont az idő tájt kezdtem alkalmi melózni és azt gondoltam, ilyen esetben nem kell menni és ezért nem értesítenek. De tök mindegy mert ha egy nappal később is érdeklődtem volna, mikor kell mennem, már törölve lettem volna. Plusz nem azzal kelek-fekszek, hogy jajj a kiskönyvemmel mi a helyzet.

2015. jan. 27. 11:24
 5/8 verde ***** válasza:
47%
Ez gáz, mert valószínűleg vissza is kell fizetned az október elejétől felvett FHT összegét, és az újbóli regisztrációtól ismét el kell teljen egy év, hogy újra igényeld. Az alkalmi munka nem mentesít az együttműködési kötelezettség alól.
2015. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen én is ettől tartok, csak abban bízom, hogy belátják azt, hogy ők hibáztak azzal, hogy nem jelöltek meg jelentkezési időpontot semmilyen formában és visszavonják a törlést, mintha mi sem történt volna.


A munkaügyi hivatalnak egyébként nincs valami ellenőrző szerve, ahol esetleg panaszt tudnék tenni ha nagyon akadékoskodnának?

2015. jan. 27. 18:41
 7/8 verde ***** válasza:

Az elég nagy szakmai baki, ha indok nélkül törölnek, ezt így nem is hinném, amit te mondtál ez a te verziód, nyilván nekik megvan a saját verziójuk. Nem akarom kétségbe vonni azt amit te írtál, csak...

Ha úgy gondolod, hogy neked van igazad, akkor nyújts be írásbeli fellebbezést, a határozatba le van írva, hogy hova kell benyújtani. Panasz az más jogi kategória, neked fellebbezned kell.

Ha beadod, akkor kérik a kirendeltséget, hogy tájékoztassák az ügy részleteiről, ha jogosnak tartják akkor az indokaidat visszavonják, ha nem akkor helyben hagyják a határozatot.

Mivel vissza kell fizetned a felvett pénzt, és egy évre bukod az FHT-t lehet megéri, mert nincs veszteni valód.

Figyelj a 15 napra mert ha kimész a határidőből automatikusan jogerős lesz.

Azért majd írj, hogy mire jutottál!

2015. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hiába tennél panaszt, mivel a regisztrációkor aláíratták veled, hogy tisztában van a kötelezettségeiddel, amit akkor fel is soroltak. Ezek között van a jelentkezési kötelezettség is. Az, hogy kimennek vidékre aláírni, elég meglepő, mivel ez nem is kötelességük, abban sem vagyok biztos, hogy ez szabályszerű.
2015. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!