Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az ha a haverokkal...

Miért van az ha a haverokkal megyünk a városba a fiuknak mániája az hogy ha zsűk a járda vagy ilyesmi akkor a csajok menyenek elöl ha vhova leülünk dumálni pl. egy padra és utánna megyünk tovább akkor a csajok áljanak fel először?

Figyelt kérdés

ez is ilyen udvariaság vagy mi?

tudom hogy ez nem ide tartozik de nem tudtam hogy hova kéne írni. a bunkó válaszokra nem vok kíváncsi


2008. aug. 21. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A régi illemtan szerint:

a férfi kocsiút felöli oldalán megy a nőnek, védve őt.

Ha útszűkület van és biztonságos, belátható a túloldal a hölgyeket előre kell engedni.

Ha a nő feláll a társaságból, a férfiaknak is fel kell állnia. Ugyanis az ülő pozíció a magasabb rangú. (gondolj arra, hogy a király jelenlétében senki nem ülhet) Ezzel a nőt megtisztelik, hogy nem maradnak ülve ha ő felállt. :))

De ki emlékszik már ezekre... vízözön előtti illemtan amit ma már kevesen követnek :(((. Ha ti igen, az nagyon szép dolog. Végy kezedbe egy illemtankönyvet (vannak nagyon mókás, olvasményos darabok is belőle) és nézd át. Ha a fiúk ilyen udvariasak, nehogy te lemaradj a tájékozottságban! :)

2008. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hát a szűk járdás dolog az tényleg udvariasság, olyan mint amikor kinyitják az ajtót és előreengednek. Az a padról felállós dolog meg gondolom azért van, mert azt szeretnék h mi nők döntsük el mit akarunk, merre akarunk menni. Sztem ez is udvariasság. Viszont ha szórakozóhelyre mentek oda illik a fiúnak először bemenni. Ez komcsi azért van, hogyha vki támadna egyből megvédhesse a csajt. Nem röhögni, ez tényleg így igaz.
2008. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez tök jó köszi:D
2008. aug. 21. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen meg akarnak titeket bámulni hátulról ... jó, én nem mondom, hogy nem illedelmesek, de hát...:)
2008. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen erre én is gondoltam ezért érdekeltek a vélemények
2008. aug. 21. 22:24
 6/9 A kérdező kommentje:
kérdés megoldva az első 2-nek volt igaza.
2008. aug. 23. 22:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak szeretnék írni: Ha1 férfi és1 nő megy együtt az utcán, a férfi mindíg a jobjára engedje a nőt, ez a megtisztelő hely. (Ez az illemszabály abbóla korból való, amikor a férfiak még kardot viseltek. Jobb kézzel tudták a derekukon bal oldalt lévő kardot eggyetlen mozdulattal kirántani. A szabálytól csak akkor térhetünk el ha valamien akadály a másik oldalt teszi kényelmesebbé.
2008. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A másodiknak sincs 100% igaza. Elösször a férfi lép be és miután meggyőződött róla hogy semmien veszély nem fenyegeti a hölgyet. Ez az egyik változat.

E helyek bármelyikére a férfi lép be elsőnek, s mindadig nyitva tartja az ajtót, amíg a nő(k) és az idösebbek be nem mennek. Az ajtót a férfi csukja be utánnuk, majd előresiet, hogy a megfelelö asztalról gondoskodjék.

Ez a második lehetőség.

2008. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is mindíg előre engedjük a csajokat, de csak ha jó csajok, és azért, hogy megcsodálhassuk őket hátulról.


Erről az illemtani izéról eddig még nem hallottam.

2008. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!