Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felnőttem, de még nem akarok...

Felnőttem, de még nem akarok felnőtt lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az egyetemet és teljesen ki vagyok akadva, hogy ezután mi lesz, hogy ki kell lépni a nagybetűs életbe.Félek tőle!!Annyira rossz lesz, hogy már szeptembertől nem az újabb tanévre készülök, hanem az új irodába.Teljesen stresszelek ettől, akárhányszor csak belegondolok.Úgy érzem amíg iskolába a jár az ember addig fiatal, képes a megújulásra, mi lesz ezután ha elnyelnek a munkás hétköznapok.Tudom ez természetes, de mivel tudnám magamat átszoktatni erre az új életre.
2008. aug. 23. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele,innentől pénzt keresel!!!És tégy az ellen,hogy elnyeljenek azok a munkás hétköznapok, Járj el hétvégén bulizni,ülj be a haverokkal akárhová,csinálj szabad délutánjaidon olyat,amit szeretsz. Élvezd az életet. Biztos lesznek a munkahelyeden is jófejek, akikkel néhanapján kiruccanhattok, keress új barátokat. Hidd el,hamar megszereted az új életed! Sok szerencsét!
2008. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, bízok benne, hogy sikerül csak az a jó kis gondtalan,egyetemista évek:)
2008. aug. 23. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én meg alig várom, hogy befejezzem az egyetemet... Egyébként ez elég ritka, amit mondassz, általában a fiatalok alig várják, hogy felnőttek legyenek, és önállóan dönthessenek a dolgaikban.

A munkahelyen is teljesíteni kell, akárcsak a suliban, de itt még fizut is kapsz érte:)) Meg aztán, ha nagyon hiányzik a suli, beíratkozhatsz másoddiplomára valahová.

Azért még van néhány jó éved, használd ki!!

2008. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az tény a többség nem így van vele, de nem tehetek róla.Jó oké kapsz fizut, de ott már oda kell figyelni a dolgokra, a hibáidért felelősséget kell vállalni.Na és persze megint máshogy néznek rád ha még egyetemista vagy, az jobban hangzik, mint ha azt mondanád, hogy melózok.Nem tudom lehet én fogom fel rosszúl, és nem akarom, hogy megöregedjek!
2008. aug. 23. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én tettem volna fel a kérdést...:S

Én még nem járok ott, ahol te, engem ebben az évben vettek fel, 400km-rel arrébb, de halasztottam, mert megilyedtem a távolságtól és a változásoktól. Sajna a te esetedben már nincs halasztás. Én is mindig, minden új előtt ezt éreztem, akár általánosba, akár gimibe mentem, hogy öregszem. Össze kéne szednünk magunkat. Sokszor azt érzem, milyen jó lenne újból 16 évesnek lenni, amikor még szinte semmi gondja az embernek, a szülők eltartanak, olyan távoli még minden. Aztán az évek elszállnak. Én észre sem vettem. Érettségi után kaptam ismét észbe (ami már 2 éve volt) hogy valami véget ért. azóta szorongok, szinte nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék arra, mi lesz később, amikor már nem tanulhatok többé. Én egyszerűen képtelen vagyok emberekkel együttműködni. Félek nem találok olyan melót, ahol jól fogom magam érezni. Ha te már ezt megtaláltad, végülis szerencsésnek mondhatod magad. Nekem azt ajánlották, hogy próbáljak meg arra gondolni, ha egyszer nekem is melózni kell majd rendszeresen, hogy a pénzt olyan dolgokra fordítsam, amit eddig nem tudtam megvenni magamnak. (pl hobbi, utazás, drágább ruhák stb) De én ezeket a dolgokat túl nagy cserének érzem a fiatalságomért cserébe...:( De hátha neked sikerül máshogy felfognod, mint nekem.

2008. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De jó, hogy van még ilyen valaki mint én aki így érez!Mondjuk én nem a munkától félek, hanem attól, hogy ezután már csak jobban öregszik az ember és nem lesz olyan mint fiatalon és nem olyan szemmel néznek rá.Az mind jó dolog, hogy megvehetjük a kívánt dolgokat magunknak, de ez már önmagába is jelzi már felnőttünk De ha belegondolsz és végig megy egy fiatalabb lány vagy fiú az utcán mindenki szerintem irigykedik rá a fiatalságára és persze arra, hogy azért, hogy önnállóakká válljunk cserébe már a fiatalságunk egy részét fel kell adnunk!Örökre ez a legrosszabb!!!
2008. aug. 24. 20:57
 7/9 anonim válasza:
100%

Nyugi, minden jobb lesz! :) Én tavaly diplomáztam, van már munkám is. Semmi vizsgaidöszak, semmi gyomorgörcs, stb. Természetesen több pénzt kapok, mint ösztöndíjat, így olyan bulikra és fesztiválokra tudok eljutni, ahova máskor nem. Nem kell a szüleimtöl kérni egy fillért sem (amúgy sincs sok nekik). Annyi a hátránya, hogy nincs nyáriszünet és társai, de hétvégeken bármit be lehet pótolni. Nagyon szerettem a fösulit, én is paráztam mi lesz késöbb, de úgy érzem hogy szabadabb, függetlenebb és önállóbb vagyok, mint valaha.

Én sem akarok felnöni, ráérek még. Szerintem a felnöttség amúgysem a suli végével kezdödik, hanem azzal ha elkezdesz családot alapítani.

2008. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
ILYENKOR NINCS MIT TENNI
2008. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem növök fel teljesen.

Nem is akarok a szó hagyományos értelmében felnőtt,begyepesedett vmi lenni.

Mindig játéknak akarom majd felfogni az életet.

26/f

2014. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!