Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zrínyi Matematikaverseny...

Zrínyi Matematikaverseny eredményhirdetésére ha nincs behíva a gyerek tanára, akkor Ő biztos nem jut tovább a döntőbe?

2015. febr. 25. 21:18
 1/7 anonim válasza:

A honlapon ezt írják:

"Minden olyan iskola legjobb helyezést elért versenyzője és a versenyző tanára oklevelet és tárgyjutalmat

kap, amely legalább 10 tanulót indít a versenyen...A versenyen legeredményesebben szereplő tanulók tanárait is tárgyjutalomban részesítjük."

2015. febr. 27. 06:46
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam.

De most ki számít legeredményesebbnek? aki első? Az első 3? Vagy lehet hogy 5 is kijut a döntőre, ha sokan írnak jót abban a megyében?

2015. febr. 27. 10:07
 3/7 anonim válasza:
Alapból az első jut automatikusan tovább, plusz az országban legtöbb pontot elért nem első helyezések, így jön ki a kb. 50 fő évfolyamonként (azt hiszem 25 körzet van, tehát 25 első és 25 nem első helyezett jut tovább). Tehát lehetséges, (egyébként volt is már ilyen), hogy egy körzetből 6-an is továbbjutnak egy évfolyamban. És idén pl. a Budapest 16-os körzetben a 9-12 évfolyam (4 osztály, ergo 4 első hely) 6 tanárt hívtak be. Szóval lehet, nemcsak azokat a tanárokat hívták be, akiknek van továbbjutó diákja, hanem ennél még többet is. Ez esetben ha egy gyerek tanárját nem hívták be, akkor a gyerek valószínűleg nem nyert. De egyébként szerintem sem egyértelmű a megfogalmazásuk.
2015. febr. 27. 14:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azt akartam, ha nem hívták be akkor nem nyert, az biztos, csak akkor nem is továbbjutó, nem?
2015. febr. 27. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg az is van ha egy iskolából vagy egy tanárnak van 10-nél több indulója, akkor tuti behívják a legjobb diákot.

A megfogalmazás olyan ha egy iskolából több mint 10 diák jön, akkor megjutalmazzák a tanárt, ez hülyeség szerintem ,mert akkor minden iskolából vannak 10-en legalább.

2015. febr. 27. 16:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez van írva a honlapon

kap, amely legalább 10 tanulót indít a versenyen."

Ez nem azt jelenti, hogy minden iskola tanára ahonnan van 10 versenyző, onnan megjutalmazzák a legjobb eredméynt elért diákot és tanárát? Lehet hogy az amúgy 30. lenne a megyében, de az iskolában a legjobb és van 10 gyerek a suliból. akkor viszont sokkal több tanárt kéne behívni, mert majd minden iskolában van 10 versenyző? vagy ez évfolyamokon értendő?

2015. febr. 27. 16:14
 7/7 anonim válasza:

Szerintem is szó szerint ezt jelenti, amiket ide leírtál. Csak azért gondolom, hogy mégsem ezt jelenti, mert ez így teljesen értelmetlen, és nem is igaz. Szerintem azt akarták írni, hogy minden olyan tanár kap díjat, akinek legalább egyik tanítványa nyert, és az iskola legalább 10 gyereket indított. De igazából ez is értelmetlen. Mindenesetre annyit tudok, hogy amikor nyertem, és viszonylag kevesen (de 10-nél biztosan többen) indultunk az iskolából, akkor behívták a tanáromat, amikor, pedig "csak" 4-ik lettem, és más tanítványa sem nyert, akkor nem hívták be. De ezek már 6-7 éve voltak. Azóta sok mindent változtattak, pl. a gordiusz újra zrínyi lett, szóval lehet ez is változott. Az idei évben, az hogy behívták a tanárom, hát rajtam kívül még 5-6 tanítványát behívták az eredményhirdetésre szóval valaki csak nyert. A körzetben összesen 6 tanárt hívtak be a 8 iskolából, de 3-at a miénkből (a 24 tanulóból 14-et a mi iskolánkból hívtak be), szóval inkább a gyerekek összesített eredményei alapján hívják be a tanárokat.

Egyébként te hányadik évfolyamban indultál? És melyik körzetben?

2015. febr. 27. 18:39