Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új iskolába megyek és eléggé...

Új iskolába megyek és eléggé félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os,szeptemberben kollégiumba megyek ahol már megvannak a szobatársaim de sajnos ők nem az osztálytársaim.Nagyon félek az új osztályomtól és a beilleszkedéstől.Tanácsok? :)
2015. ápr. 3. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne izgulj miatta mert akkor nehéz lesz :).

Általában magától kialakul ez. Persze, nem úgy kell elképzelni hogy nem beszélsz senkivel és egyszercsak aktív része leszel a közösségnek. Több, mint valószínű, hogy rajtad kívül sokan még ugyanígy állnak hozzá. Az is valószínű, hogy már vannak kialakult barátságok. Iskola kezdete előtt már lesz névsor (nekünk legalábbis volt), mondjuk rákereshetsz 1-2 szimpatikus névre facebookon, ebben a korban már - sajnos - szinte mindenkinek van. Ha megtaláltál 1 vagy több szimpatikus embert facebookon, bátran írj rá/rájuk, valószínűleg ők is azon agyalnak, miképp fognak beilleszkedni, ha előtte összebarátkozol néhány emberrel nagyon könnyű dolgod lesz :). Én mondjuk korán bementem első napon, remélve hogy kevesen lesznek benn és könnyebb dolgom lesz. Így is volt, egy szimpatikus arc egyedül ült, megkérdeztem, hogy leülhetek-e mellé, elkezdtünk beszélgetni és így 5 év elteltével is az egyik legjobb barátom. Ő már ismert 1 osztálytársat, így megismertem őt is, rajta keresztül még néhány embert, stb. Ajánlom, hogy ha egyedül vagy és valami érdekes, otthonos témát hallasz mondjuk szünetben, ne félj becsatlakozni a beszélgetésbe :).


19/F

2015. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességedet és a tanácsokat! Megfogadom őket! :)
2015. ápr. 3. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Tedd azt és sok sikert! Barátságosság és nyitottság! :)
2015. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!