Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rómaiak tudták hogy Pompeii...

A rómaiak tudták hogy Pompeii mellett a vezúv egy vulkán?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottaam,hogy tudtak róla de akkor miért maradtak ott? Mikor 76-ban kitört 3 város is elpusztult

2015. máj. 5. 18:08
 1/6 diktator válasza:
Tudtak hogy aktiv vulkan de nem gondoltak hogy ijen megtortenhet pont veluk! Igazabol most is tobb milioan elnek aktiv vulkanok mellett. A mai ember se kulomb,ott van a San Andreasz töresvonal,ha kimozdulnanak tobb 1000 halott lenne,ott van Yelowston környèke. Igyazabol az ember nem nagyon szereti a valtozast es ezert valalja a kockazatott,aszt gondolja "velem ez nem törtenhett meg" . De sajnos katasztrofák mindig is voltak es lesznek is
2015. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz :D Amúgy a Vezúv körül most ott van Nápoly több millió lakossal és nem akarnak elmenni.És azt olvastam hogy lassan ki fog törni,mert már elég régen tört ki és találtak erre utaló jeleket...
2015. máj. 5. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
a San Franciscoiak is tudják, hogy pont egy törésvonalon (Szent András) élnek, az évente odautazó túristák, befektetők százezrei is, párszor már történt is katasztrófa, mégis....
2015. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Farkas Zoltán Bence válasza:
A Vezúv 79-ben tört ki,de nem hiszem,hogy sejtették,mivel 900 éve szunnyadt!
2016. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én ugy tudom(vagyis olvastam),hogy nem tudták. talán szavuk sem volt rá. (mondjuk ezt igy nem ertem, akkor az istenseg, Vulcanus...vele mi van? benne van a neveben..)

Azt gondolták, hogy az egy hegy. Elvileg.

2020. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudták, ahogy olvastam a kürtő a kitörésekkor jött létre és adta a vulkán valódi formáját.
2022. szept. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!