Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem vontam össze nyelvvizsgán...

Nem vontam össze nyelvvizsgán baráti levélbe. Don't helyett do not. Baj lehet? Mindig azt mondták ne vonjak össze. Maga a levél szerintem jò tartalmilag, és a mondanivalója is megfelelő.

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet baj, hivatalos stílusban elfogadottabb a do not. Baráti levélben is elmegy, főleg, ha hangsúlyozni akarod a do not-ot. De ha nagyon szőrszálhasogató a tanár, mert szerinte a baráti levél csak ilyen vagy csak olyan lehet, akkor elképzelhető, hogy ezért lepontozza.
2015. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm szépen már teljesen megijedtem,mivel 30 pont a levél és összesen 70 pont az írásbeli. Ha tartalmilag jó és nyelvileg helyes kaphatok rá olyan 17-22 pontot? Teljesen kikészültem egész éjszaka ezen gondolkodtam. :/
2015. máj. 10. 11:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Félrenéztem a 30 pontos levél az alapfoknál van èn közepet tettem az 35. Csak adnak belole 20 pontot. 15 pont levonas az amúgy is sok....
2015. máj. 10. 14:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült ; )
2015. jún. 2. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!