Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek a sötétben! Hogyan...

Félek a sötétben! Hogyan tudnék magamon erőt venni?

Figyelt kérdés

Azt gondolom azért vannak ilyen tüneteim mert elég sok horrofilmet megnéztem már életemben. Most mégis akarok egy kis szünetet tartani, mert már nem bírom ezt a félelmet ami itt van bent. Éjjel nem merek kimenni se WC-re se inni mert félek h vmi rám támad.

Kb 2 hete megnéztem ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=hnNplKfY6O8 (alig 1 perces) és teljesen bevagyok fosva. :S:D

Mit tudnék ez ellen tenni? Próbáltam már vele szembenézni, de hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolni és akárhányszor elindulok a sötétben ki az ajtómon mindig megáll bennem minden :S A kapcsolók meg túl messze vannak egymástól :D 16 vagyok


2008. aug. 31. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pszichológus, kineziológus segíthet.
2008. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vmi ilyesmik nélkül szeretnék "magamon segíteni"
2008. aug. 31. 10:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az éjszakai félelmek abban gyökereznek, hogy a legfontosabb érzékszervünk, a látás igencsak csökkent mértékben képes a sötétben működni. Ekkor minden furcsa alakú tárgyat (főleg ha az árnyékok összemosódnak a tárgyakkal) hajlamosak vagyunk veszélyforrásként érzékelni, mert az agy ilyenkor hajlamos a félelmeink tárgyát "vetíteni" pl. egy fal mellett heverő ruhakupacba. Azt tanácsolom, nálam működött, hogy menj közel ahhoz amitől félsz,de sötétben! Tapogasd meg, ha akarod bele is rúghatsz:D, ha rájössz, mi is az, már nem lesz többé félelmetes! Ne vidd túlzásba a horrorfilmek nézését, mert nem egészségesek ilyen korban!
2008. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem mernék olyan közel menni hozzá xD Amúgy nem a tárgyakkal van a baj, mert oké megijedek vmitől de utánna rájövök hogy az csak egy árnyék vagy valami. Egy sötét szobába sem merek bemenni. :S
2008. aug. 31. 11:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek a sötétben, de csak egy kicsit. Az ágyam mellett mindig van zseblámpa éjszaka, és mikor kimegyek wc-re avval világítom az utat és nem félek. Ha valami árnyékról aszthiszem, hogy bánt csak odavilágítok, meglátom, hogy csak egy ruhakupac és már rögtön nyugodtabb vagyok.
2008. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha csak a sötét szoba a gond, akkor célszerű úgy felfogni a dolgot, hogy azért mert sötét van, attól még nem változott semmi. Minden ugyanúgy van ott csak nem látod. Ha lenne ott valami az miért csak az éj leple alatt volna ott? Szerintem legfeljebb azért, mert több oka van félni neki tőled, mint neked tőle Pl: az egerek és egyéb állatok is csak a anyugodt éjszakában mernek futkározni és dézsmálni az élelmiszerkészleteket.:D No para:D
2008. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Zseblámpa
2008. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a zseblámpa jó ötlet. Én is szoktam félni pedig én már 25 vagyok, de én az anyám halála után kezdtem el félni. És ezt fokozták amikor vmi horrorisztikusabb filmet néztem meg. az agyban kezdődik a félelem, ha azon nem tudsz segiteni, nem tudod legyőzni a saját agyadat, akkor várj amég elmúlik majd szépen lassan elfelejted és kerüld a horrorfilmeket. Nekem bevált. Addig meg oltsd fel mindig a villanyt, ha kimész a wc-re. Én is ezt csináltam.
2008. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ebben a vidiben mi volt az íjesztő? Szeretnék én is megijjedni de nem megy XD
2008. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát hogy kinyitotta az ajtót és volt ott egy sötét "folt". Aztán mikor másodjára is kinyitotta fölállt és közelebb jött...
2008. szept. 1. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!