Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lessz valakiből "stúdiós"?

Hogy lessz valakiből "stúdiós"?

Figyelt kérdés
Arra az emberre gondolok aki a keverőpult mögött ügyködik, miközben egy zeneszámot vesznek fel. Mert tudtommal ezt semmilyen iskolába nem tanítják, tehát önképzős a dolog. Hol van lehetőség ezt elsajátítani? (Szegeden)
2010. febr. 28. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Hangmérnöknek, hangmesternek, hangosítónak van okj száma, többen mondják, hogy az OktOpus (Bp) a legelviselhetőbb olyan suli, ami tanítja. Kicsivel olcsóbb, ha jogász leszel. Félévente leperkálsz (lusta vok megnézni) párszázat motyóra meg tandíjra, és nincs állami támogatás (nem néztem utána, aki ott végzettet ismerek, annak nem volt, 23-nál fiatalabban).


A módszered megfontolandó. Én is megtanultam hallani szak nélkül, és szólogatnak a trágyadékok elég sztenderdszagúan mindenen. Nem olyan, mintha költenék rá jobb helyen óradíjat, hanem csak olyan, mint mikor magának megcsinálja cucc nélkül olyasvalaki, aki megtanulta használni a fülét és kiismerte a cuccát.


Ha komolyban akarod művelni, akkor előny, hogy megvetetik veled a holmikat. Ha "öncélú" a dolog, akkor van sok jó könyv, írj, és földtörténeti korszakok kérdése hogy összeszedjem a jóféléket. Írd meg azt is, mennyire vagy hangmérős konyhaangollal eleresztve, mert mind külföldiül van :) Remélem beljebb vagy valamennyire.

2010. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!