Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen úton-módon lehet...

Milyen úton-módon lehet belőlem börtönőr?

Figyelt kérdés
22 vagyok, gimis érettségivel, szakmákkal amiknek semmi köze a BM- hez.
2008. szept. 1. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, nem kell hozzá külön szakma, csak érettségi. Nemrégiben is láttam egy hirdetést, hogy börtönőröket keresnek Szegedre. Szerintem símán keresd fel a börtönt, és ott megmondják, hogy van-e felvétel, és mi kell hozzá, hogy felvegyenek. Erkölcsi bizonyítvány biztos. :)
2008. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak érettségi kell hozzá. Kérdezősködj abban a börtönben, ahol dolgozni akarsz. Egyszerűen csak érdeklődj a portán, vagy ha van börtönőr ismerősöd, akkor kérdezd meg, hogy tud-e tenni valamit az érdekedben.
2008. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból: Megkérdezhetem, hogy miért pont ez a foglalkozás érdekel?
2008. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A 3. hsz- nak: pl. azért, mert itt alacsonyabb a nyugdíjkorhatár, meg van egy csomó juttatás. Nem vagyok szadista barbár, aki gyerekként békákat boncolt meg ilyenek (ha erre gondolsz)

2008. szept. 1. 22:31
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Úgy tudom, hogy ha van diplomád(bármilyen), akkor egy kb 3 hónapos átképzés után irodai munkát adnak, egész jó fizuval.

Igaz, ehhez el kell végezned egy főiskolát, de egy diploma sose árt.

2008. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkás bizonyítvánnyal is felvesznek. Be kell adnod a jelentkezésedet a helyi bv-hez, akik majd értesítenek, hogy van-e felvétel. Amennyiben van, részt kell venni egy fizikai állapotfelmérésen, egészségügyi állapotfelmérésen, és egy pszichológiai vizsgálaton is. Valamint még a börtönparancsnok is be fog hívni egy személyes beszélgetésre.

Mindezek után el fogsz végezni egy hat hónapos iskolát, amelynek időpontjáról értesítenek. Ez minden esetben Budapesten van. Ekkor már kapod az alapbért. Sikeres vizsga után kezdesz el dolgozni, de a plusz juttatásokat (cafetéria, béremelés, stb.) 1 év szolgálat után fogod csak kapni.

Én egy smasszer feleség vagyok, remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ!
2009. márc. 17. 22:39
 8/10 anonim válasza:
Sziasztok! Én is gondolkodtam, hogy belépjek-e, de még arra keresek választ, hogy amit a kérdező is felvetett, valóban előbb el lehet menni nyugdíjba, és kb mikor? Vagy ez is csak egy városi legenda, mint az is ( a válaszokból kiderült), hogy 200 000-et keresnek a börtönőrök...Jelenleg postán dolgozom, mint mobil kézbesítő és így is megkeresem azt a 80-at, amit itt írtatok :-(
2011. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen előbb lehet nyugdíjba menni, de a munka nem leányálom. Az én párom alapbére 135ezer forint bruttóban, erre jönnek egyéb pótlékok (rang, műszak, egyéb) és így 188ezer az alap. De ez bruttó! Ebből általában 120at kap meg.

Nap mint nap tűri a cigányok beszólásait, kétnaponta látja az öngyilkossági kísérleteiket, és nyeli a felettesei parancsait. Egy börtönőr nem ül egész nap, ott a rabokat fél óránként ellenőrizni kell, ahol egy szinten kb. 130an vannak,kísérni kell őket tanfolyamra, oktatásra, iskolába, orvoshoz, ebédeltetni kell őket és még sétára is ki kell vinni, csapatosan.

Ha nem elég erős az idegrendszeretek, ne menjetek! Annyit nem ér meg!

2011. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10%
majd megköcsögölnek ott és többé nem bírsz hangosat fingani. Csak büdöset ba*zd meg :-D
2012. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!