Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetek meg valakit...

Hogyan győzhetek meg valakit arról hogy a Google Play biztonságos, és a bankkártya megadásánál nem vesznek le több pénz mint amennyibe kerül a bizonyos zene, alkalmazás, stb?

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 16:23
 1/8 2xSü ***** válasza:
11%

A Google Play-t az egyik legnagyobb cég, a Google üzemelteti. Pont az a szerepe a vásárlásoknál, hogy egy biztonságos felületet nyújtson, közvetítsen a te vásárlásod, és a szoftver készítője között. A szoftver készítője semmiféle kényes adatot nem kap meg, nem tudja, hogy a szoftverét pontosan ki vásárolta meg, mi a bankkártyaszáma, stb… Pont ettől válik megbízhatóvá, hiszen nem szoftverkészítők tucatjaiban kell külön-külön megbízni, hanem csak a Google-ben. A Google meg nagy cég, neki nagyon fontos, hogy minden flottul működjön, a felhasználóktól még véletlenül se szedjen le indokolatlanul pénzt. Ha ilyen lenne, óriási botrányba fulladna, ami hosszútávon, de már rövidtávon is a cég presztízsének elvesztéséhez vezetne, a felhasználók tömegesen fordulnának el a Google-tól, illetve annak mindenféle termékétől, pl. az Androidtól. Neki óriási veszteséget jelentene ez, viszont nüansznyi nyereséget.


A Google az elégedett felhasználókban érdekelt, mert ez fogja őt növekedéshez vezetni, úgy általában, mint a konkurenciához képest is. A Google-nek jóval nagyobb anyagi bevétele van más téren ahhoz, hogy ilyen aprópénzekkel trükközzön. Meg elég nagy cég is ahhoz, hogy ne tudjon csak úgy eltűnni, ha esetleg valaki pert indít ellene.

2015. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat sgítettél vele nekem!
2015. jún. 20. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
A kollegam fia pont most baxott el a google play-en 500 eurot egy honap alatt...
2015. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
12%
Hát ha a kollégád úgy állította be, hogy megjegyezze a bankkártya adatokat, és mindenféle kontroll, felügyelet, okítás, tanítás nélkül nyomta a fia kezébe a telefont, akkor az bizony nem a Google hibája és semmi köze ahhoz, hogy a Google Play többet vesz-e le, mint amennyit az adott felhasználó – a kollégád fia – valóban vásárolt.
2015. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet magasztalni a Google-t, de én bankkártya adatot csak a bank fizetőfelületén adok meg. Az ilyen netes vásárlásoknál a fizetés előtt átirányítanak a bank oldalára és ott kell megadni a kártyaadatokat.


A másik opció az internetkártya. Nem minden banknál van ilyen, ez igaz.

Ezzel maximálisan biztonságos lesz a vásárlás, hiszen lehetetlen többet levonni.

Így már nyugodtan meg lehet adni az adatokat olyan helyen is, ahol nem irányítanak át a bank fizetőoldalára.


Hogy a Google mekkora cég, az egy dolog. Itt nem a Google-ről van szó, hanem, hogy bank oldalán fizetsz avagy sem.

2015. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
7%

> Lehet magasztalni a Google-t


Nem magasztalás ez. Pusztán – mivel releváns a válasz szempontjából – leírtam, hogy hogy működik a vásárlás a Google Play-en, illetve milyen szerepet tölt be a Google, illetve mi a logikus hozzáállása egy ekkora cégnek a felhasználókkal szemben.


> de én bankkártya adatot csak a bank fizetőfelületén adok meg


Helyes. Sőt az is helyes, ha egyáltalán nem fizetsz semmit online. Az biztos, hogy a legbiztonságosabb. De ez történetesen irreleváns annak a kérdésnek a szempontjából, hogy amúgy a Google Play-en történő fizetésnél előfordulhat-e hogy több pénzt vonnak le a kártyádról, mint amennyiről te tudsz, a te interakciód révén történik. A válasz erre az, hogy nem, ezzel az eshetőséggel nem kell számolni.


Igen, vannak olyan oldalak, amiknél a bankkártyás fizetés problémás lehet. Bár rendszerint magyar viszonylatban általában eleve egy ismert bank oldalára irányítanak át, tehát a bankkártyás fizetés itt történik, az eladó nem jut hozzá a bankkártya adataihoz.


Ami inkább reális veszély, hogy a te gépedet éri valamiféle támadás, egy vírus, kémprogram, ami – mondjuk a billentyűzet figyelése révén – kifigyeli a beírt bankkártya adatokat. Na azzal már könnyebben vissza lehet élni. De Android esetén ennek is jóval kisebb az esélye, az operációs rendszer felépítése miatt. (Informatikusként, a rendszert valamennyire ismerve, nem tudnék ilyen keylogger programot írni. PC-re simán, de Androidra nem.)


Ez a veszély viszont akkor is fennáll, ha a bank oldalán fizetsz, de online módon. Igen, egy kimondottan ilyen célra szánt kártyával egy extra védelmet be lehet építeni, de ennek már a kérdés szempontjából – hogy amúgy biztonságos-e a Google Play-en bankkártyával fizetni – sok jelentősége nincs. Legalábbis irreálisan paranoiásnak kell lenni, hogy valaki attól tartson, hogy a Google holnapra meghülyül, és a bankkártya adatokat felhasználva a tudtodon kívül összegeket vesz le.

2015. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" az bizony nem a Google hibája"


Nem tokmindegy kinek a hibaja? Ez a veszely realis.

2015. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is reális, hogy kinyitod a pénztárcád, és kiszórod az ablakon az összes pénzed, attól mégse félsz gyanítom :D
2015. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!