Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kinroad...

Mi a véleményetek a Kinroad xt50q típusú motorrol?

Figyelt kérdés
Ez elkövetkezendő időben szeretnék ilyen motort venni, de bárhogy keresek nem találok véleményeket a motorról. A véleményben benne lehet bármi például : jó,rossz tulajdonságok,fogyasztás hosszabb távon, városban,alkatrészek ára, hogy drága bele az alkatrész vagy nem szóval minden véleményre meg egy kis műszaki tudás érdekelne.

#motor #kinroad xt50q
2015. júl. 6. 14:28
 1/3 anonim válasza:

Elég sok ugyanilyen téma van itt a gyakorikérdéseken is. Ide is csak ugyanazt tudom írni mint mindhez: (saját tapasztalati vélemény!)

Több mint 3 éve van ilyen motorom, ismerem kívül-belül.

Megpróbálok tételesen válaszolni neked a kérdéseidre:

-Jó tulajdonságok:

Kicsi (simson méretű), könnyű (90kg) így könnyű kezelni is. Kiváló gyereknek vagy kezdő motorosnak, habár egyik barátom idén (2015-ben) töltötte a 60. születésnapját és még mindig ilyen motorja van, pedig neki már nem valami fiatal a gépe... Mivel 50ccm így nem nagy a fenntartási költsége, biztosítása nekem asszem 6000/év. Végsebessége 80 körül van, utazósebessége 60. Annyival kibír menni a világból. Bár léghűtéses és kicsinek tűnik a blokkon a bordázat is, egyáltalán nem melegszik túl, de nem érdemes huzamosabb ideig kipörgetve tartani, én sose hajtottam szét. Nagyon kényelmes, az ülése puha, kormány vállmagasságban van, nem fárad el a karod. 4t így nem kell olajad adagolgatni a benzinhez, nincs füst, nincs korom. Egyéb jó tulajdonságáról későbbiekben....:

-Rossz tulajdonság:

őőőőő..... nagyon gondolkoznom kell rajta mert én eddig nem sokat találtam. Ami az én motoromon kijött, az csak annyi hogy a jobb hátsó indexbúrát rögzítő gumitömítés elérett a napon és töredezik...

A szokásos fogyóeszközökön kívül (1x cseréltem gyertyát, 1x hátsólámpát, motorolaj, lánc, lánckerék...) ezeken kívül semmi baja nincs. Most 17.000km van benne (2008-as gyártmány) és semmi hiba. Barátomé mint említettem idősebb gép, van benne 60.000km, használja télen-nyáron hóban-fagyban és nincs baja. Ennyit a megbízhatóságáról.

-Fogyasztása: egyetlen egyszer mértem meg, egyetlen nap alatt letoltam vele 450km-t, ebben volt Alföld és Bükki hegyi út is, nagyvárosokkal, mindennel. Fogyasztás: 1.5-1.6l/100km. A tankja 6.5l-es.

-Alkatrészek ára: Mivel kínai motor így mindent lehet hozzá kapni az utolsó csavarig. Van amit körülményesebb beszerezni. Az "alap" alkatrészek (csavarok, tömítések, szimeringek....) párszáz forintos tételek és bárhol megkapod, motorosboltok, szervízek de én még egy barkányboltban is kaptam hozzá egy főtengely-anyát...

A kényesebb részeket is két csoportra lehet osztani: tömegáru és egyedi. A tömegáru pl karburátor, benzincsap, stb... A benzincsap fogantyúja mivel spiáter, így hajlamos letörni, de az szinte mindenen... Egy ilyen csap 3000ft körül van boltban, vagy bontóból vagy ilyen-olyan helyen párszáz ft...

Az egyedi dolgok, mint a kerék, tank, ülés és ilyesmi, a hazai kereskedőkben kapható (többnyire). Ezeknek az ára sem vészes, ha jól tudom egy komplett tank is csak 9-12.000ft.

Összességében nagyon jó kis motor! Ha veszel ilyet, akkor találkozunk a motoros talikon! ;)

Tipp: fúrd ki a kipuff végét 6-8 kis lyukkal, a gyári légszűrő dobot lökd a kukába és vegyél rá egy sportlégszűrőt! A hangzása isteni lesz!

2015. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előbbi válaszoló vagyok, csak még egy kis infó:

Alkatrészeket külföldről is lehet hozzá rendelni, itt minden kapható hozzá A-tól Z-ig:

[link]

2015. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok vettem egy Kinroad xt50q dzsoper és gyári 50 ccm és olyan kérdésem van hogy miért nem megy 50 km/h nál többet hol van bent folytásik kipufogo cserét csináltam ès tanácstalan vagyok help
2016. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!