Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos az eBay...

Mennyire biztonságos az eBay és a PayPal? Szeretnék innen rendelni, de félek, hogy ellopják a bankszámlomon lévő pénzt. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az eBaynek és a PayPal-nak sincs úgy mond tagsági díja?Tehát full ingyenes?Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 13. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

teljesen biztonsagos mindketto. Persze az ebay csak egy digitalis piacter, tehat ha valaki ott at akar teged vagni akkor megteheti, de ez ritka.


En rengeteg dolgot vettem az ebayrol az elmult 10 evben, es soha semmi gondom nem volt.

2015. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne biztonságos akkor már régen megszűnt volna és nem használná sokmillió ember.
2015. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én tegnap hozzá adtam a paypal hoz a kártyám és többet von le amenyit kéne 2000 ft vont le
2015. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem nagyobb a pénzed ellopásának valószínűsége eBay és PayPal használata után, mint pusztán a bankszámládon tárolásával. Mindhárom egy erősen védett IT rendszer, azonban egyik sem 100%-ig védett az online támadások ellen. Semmi sem lehet az, de ez nem ok a félelemre, ha mindig az egy a milliárdhoz valószínűségű esemény bekövetkezésétől tartanánk, áram se lenne a házainkban, nemhogy internet, na meg nemhogy online fizetés nem lenne, de bankok se léteznének.

Amúgy néhány bank nagyon el tudja hanyagolni az ügyfelei pénzének védelmét online fizetés, illetve e-bankos kezelés során, a PayPal (ami egyébként mára az eBay-től függetlenül létező cég) legalább ezt nem engedheti meg magának.


Én azt mondanám nagyobb esélye van, hogy egy budapesti trafikban "másolják le" a kártyádat, amikor azzal fizetsz, és úgy nyúlják le a napi limited.


A PayPalre egyébként úgy kell gondolni, mint egy 2. generációs bankra. Teljesen online működik, megadja a legtöbb szolgáltatást, amit egy e-bank képes lehet nyújtani, viszont mivel mindig a saját rendszerük azonosít és végzi a tranzakciót vásárláskor, sosem kell harmadik félnek kiadnod az adataidat szemben az online kártyás fizetéssel. Ha meg a PayPalnek sem akarsz hozzáférést adni a bankszámládhoz, arra sincs szükség, mint írtam, az is effektíve egy bank, ott is van egy számlád, amire utalhatsz pénzt.

2015. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!