Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régen minden jobb volt?

Régen minden jobb volt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem!!!
2015. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy régen jobb miősége volt az autóknak, telefonoknak. Jobbak voltak a filmek, zenék. A mai világ szerintem túlságosan "műanyag". Egy "okos" telefont max 2 évig lehet használni, mart vagy tönkremegy vagy elavul. Sőt szerintem régen az emberek is kedvesebbek voltak.
2015. júl. 26. 17:36
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
"Régen" nem lehetett 2 évig sem használni az okostelefont, mert nem volt olyan...
2015. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nekem most sincs szükségem okostelefonra. Szerintem ez is csak egy eszköz amit drágán el lehet adni a hülyéknek. Én még mindig a 6 éves Nokiámat használom és nem akarok újat. ( [link] )
2015. júl. 26. 17:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem az őskorra gondolok, hanem a 70-es, 80-as, 90-es évekre.
2015. júl. 26. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Inkább cinikusnak szántam a választ. Tényleg bocs, csak mindig előjön ez, ha egy számomra általánosításnak látszó, kicsit közhelyes mondást olvasok/hallok. De ha nem tudok rá érdemben reagálni, akkor nem kellene válaszolnom - szóval tényleg elnézést.


Nem gondolom, hogy "régen minden jobb volt". Már azért sem, mert nem tudom, hogy mit értesz "régen" alatt. És mi az a "minden". És kinek a számára? Egy csomó dolog jut eszembe, ami mondjuk 20-30 éve (vegyük ezt már régennek) nem volt - számomra - olyan jó, mint mostanság.

Nem kötözködni akarok, csak úgy veszem, hogy komolynak szántad a kérdést.

Persze lehet, hogy azt akartad csak kifejezni vele, hogy nem találod a helyed mostanság, vagy igényelnéd, hogy kedvesebbek legyenek veled az emberek, mert valahogy csupa taplóba futottál bele mostanság. Ez utóbbi esetén pláne nem volt indokolt a cinikusságom, és nem is adtam megfelelő választ a valódi kérdésedre.

2015. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oké, a "régent" már értem. :)
2015. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"régen jobb miősége volt az autóknak, telefonoknak"


Dehogy volt.

2015. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
43%
Szerintem korábban mindent tartósabbra terveztek. De ez nem fér bele a fogyasztói társadalom nézeteibe. A másik,hogy ezek a tárgyakat több funkcióra tervezik, mint elődeiket, így nagyobb az esély a meghibásodásra is. Manapaság már vannak bizonyos szakmák,amik eltűnőben vannak a tömeggyártás miatt.
2015. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem korábban mindent tartósabbra terveztek. "


Nem terveztekk korabban mindent tartosabbra, ez egy tevhit.

2015. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!