Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Voltam angol B2 nyelvvizsgán...

Voltam angol B2 nyelvvizsgán és nem tudom mit jelenthetett ez a mondat. Szerintetek pontosan hogy kell lefordítani az alábbi mondatot?

Figyelt kérdés

Egy elsősegély fontosságáról szóló szöveg volt, és hogy sok ember nincs tudatánál az alapjainak és ebből sok haláleset következik be. Leginkább a közlekedési balesetről volt szó.


A mondat így hangzott:


"Few mentioned making scene safe by turning on warning lights and preventing smoking."


A fordító oldalak használata teljesen logikátlan és indokolatlan ilyen szövegeknél.


Kíváncsian várom a frappáns fordításaitokat! :)



2015. aug. 10. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Alig paran/Kevesen emlitettek, hogy a helyszint figyelmezteto fenyek bekapcsolasaval es a dohanyzas mellozesevel kell biztonsagossa tenni.


(a balesetben esetleg kiomlo izemanyag miatt, gondolom)

2015. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem itt a smoking nem a dohányzásra gondol, hanem valamiféle füstre ami esetleg a közlekedés többi résztvevőjét zavarhatja...de passz...nem tudom
2015. aug. 10. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinnem, a tenyleges fustolest megakadalyozni ugye tuzoltassal lehet, de errol itt szo sincs. Ellenben egy balesetnel, ahol folyhat a benzin, olaj, tenyleg nem tul okos cigizni.


Jo lenne a teljes szovegkornyezet...

2015. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Itt egyértelműen a dohányzást kell hanyagolni, egyébként pedig magyarul nem "nincs tudatánál", hanem "nincs tudatában" valaminek, ha már nyelvvizsgázunk.
2015. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Imádom az ilyen "mellékútra" való kanyarodásokat :) hh
2015. aug. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!