Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakinek részvét...

Hogyan lehet valakinek részvétet nyilvánítani, hogy ne tűnjön közhelynek?

Figyelt kérdés
Mindig zavarban vagyok, amikor ismerőseim hozzátartozói meghalnak. Nem szeretem az "őszinte részvétem", és az "együttérzek veled" sablonszövegeket. Hogyan tudom megvigasztalni a gyászolót?
2008. szept. 8. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha közeli a hozzátartozó, át is ölelheted, és akkor nem kell semmit mondanod, az ölelés mindent elárul.
2008. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, amit szokás, a saját szavaidal. Mondd azt, hogy "tényleg nagyon sajnálom", vagy "tudom, milyen rossz ez most neked", vagy ahogy te mondanád. Vagy szánj rá öt percet, és találj ki valami eredetit, lazán, életszerűen, ahogy egyébként is beszélnél velük. Érezzék, hogy tényleg sajnálod őket.
2008. szept. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom ilyenkor amit tényleg érzek. Általában ilyet: Annyira sajnálom, nem is tudom hogy mit mondjak most neked.
2008. szept. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. szept. 9. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!