Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem vettek részt a...

Miért nem vettek részt a törpök a gyűrűháborúban?

Figyelt kérdés
azért kicsit gáz hogy 1 törpöt kiküldenek a gyűrű szövetségébe, aztán az egész nép ottmarad a föld alatt :S miért szigetelődtek el ennyire a háborúskodástól? (amúgy is ismeretesek a zord komor természetükről)
2008. szept. 10. 23:14
 1/7 anonim válasza:
38%

mert ez egy mese! mese! MESE!

a film rendezője így gondolta jónak.

2008. szept. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

egyrészt amúgy sem a rendező gondolja így, hanem a forgatókönyv író, másrészről ez egy könyv adaptáció, azaz az író gondolta így. Ezt azért illene tudni, vagy nem megszólalni...


Én ugyan annyira nem bírom Tolkient, mert a fantazit ugyan szeretem, viszont a hátamon is feláll a szőr, a szegénylegény kontra tökhülyegonosz történetektől, de megpróbáltam utána nézni a dolognak, mert érdekes a kérdés.


Ahogy kivettem ebből: [link] a törpékre erősen rájárt a rúd, a szövetség idején egyrészt baromi kevesen voltak, másrész nem igazán voltak központosítva, jó pár háború eredménye képpen gyakorlatilag szétszóródtak. Nem volt olyan vezető, aki hadba hívhatta volna őket, mert a királyuk meghalt.

2008. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha olvastad volna a könyvet tudnád, hogy Moriánál meghalt az összes. Csak egy maradt.
2008. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
nekem úgy rémlik, hogy csak azokat mészárolták le, aki visszafoglalták Moriát, ez pedig nem az összes törp volt.
2008. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hintalow ***** válasza:
Igen meghalt az összes. Akik a szövetség megalakulásakor Gimlivel voltak, csak a sírból lettek kirángatva statisztának :D
2008. szept. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, én azon gondolkozom egész este, hogy Lolka és Bolka testvérek voltak-e vagy csak haverok? :-)))
2008. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A törp nép elég zárkózott, nem szeretik beleütni az orrukat mások dolgába. Elrond is megmondta az 1. részben: "Törpök? Kik a hegyek között élnek kincsek után kutatva és mit sem törődnek mások bajával?" Az, hogy az összes törp meghalt, mikor megpróbálták visszafoglalni Móriát, az baromság. Ott éltek az Ered Luinban, Erebor-ban, meg még sorolhatnám. Bár az igaz, hogy számuk megfogyatkozott. Egyébként meg ők is harcoltak a gyűrű háború idején. A kelet lakók északon támadták Suhatag és Tóvárost és úgy tudom, azokban a háborúkban törpök is harcoltak. Egyszerűen csak nem terjedt ki rá a film cselekménye. De még Legolas is tesz egy említést, Gimlinek mondja, hogy "Társaidnak nem kell harcba vonulniuk. Félek a háború már ott dúl földjeiken."
2013. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!