Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan birjam ki egy olyan...

Hogyan birjam ki egy olyan helyen ahol nem szivesen lakom, de mégis muszály?

Figyelt kérdés
Kulfoldon élek 1 éve.Járok nyelv suliba amikor tehetem,de meg nem beszélem a nyelvet.Viszont ahol dolgozom a fonokomékkel lakom mint besegito.Én választottam ezt az utat de muszáj volt mert magyarországon nem tudtam lakni mikor befejeztem a sulit.Most viszont ismeroseimre nem számithatok mert nekem kell valahogy megoldanom.Hogyan birjam még legalább 8-9 hónapot addig amig fejlodik jobban a tudásom.A fonok mindig jo pofizik de elfordul es vissza ál a szája mint ha nem is tett volna semmit a gyerekek mindig keresztbe akartak tenni,mert megtehetik.Hogy van egy kis penzem nem akarom feladni és menni vissza magyarorszagra.A csalad befogadott amikor rossz hejzetbe voltam,nem ártanak nekem,de még is hogy legyek boldog ahol nem szeretek élni de még muszály.?Tudom sok gond van az életben még ennel rosszab is,de meg is megprobalnam szebben felfogni az életet valahogy..
2008. szept. 11. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Fedezd fel a környék látnivalóit, fényképezz, ülj be kávézókba, szerezz barátokat... Máris szebbnek fogod látni ott az életet!
2008. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Én nem értem mi a helyzet, pedig VAN MAGYAR nyelvtudásom :/

Szánj rá egy kis időt és írd le mégegyszer. De ne ugyanígy.

2008. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A helyzet hogy 7nappból 5 és felet itt vagyok es este is meloznom kell 1 órat,igy nincs idom elmenni mert be kell utaznom akkor.Szabadidom pedig delutan van akkor meg tanulnom kell.A helyzet megprobalnek beszelgetni veluk de a no elfoglalt mert a hazba van 1 vallalkozasa igy nincs is ido beszelgetesre de meg is mondanom kellene valamit,de mit egy olyan embernek akitnem is erdekel szinte a csaladja sem.De elvarja hogy valamit motyogjak neki.Igy tehetetlen vagyok hogy hogyan is legyen tovabb ha itt is hagynam oket.Ha tudtok valami beszelgetesi temat az jo lenne mert en mar kifogytam..
2008. szept. 11. 15:30
 4/8 A kérdező kommentje:
A fonoknommel gátlasom van mert ahogy megprobalnek vele beszelni azt is elfelejtek amit megtanultam angolul,tehetetlen vagyok:)
2008. szept. 11. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értettem, amit leirtál, de megpróbálok segiteni.

Én is külföldön élek és nekem is voltak-vannak problémáim a nyelvvel, pedig már 2 éve itt vagyok.

De ha ennyire nem érzed ott jól magad, menj el. Keress valami munkát. Vannak olyanok is, amihez nem kell túl sok nyelvtudás. Pl. éttermi kisegitő, takaritó, ilyesmi. (Persze az nem derült ki, melyik országban élsz.) Ha van saját fizetésed vagy egy kis megtakaritásopd már tudsz bérelni egy szobát, ahol külön lakhatsz. Később már egy lakást is.

Ne maradj olyan helyen, ahol nem szivesen vagy. Keress barátokat, ismerkedj. Ezáltal a nyelvtudásod is javulni fog.

2008. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

London a lakhelyem.Igyekszem mielott megfogadni tanácsod elnézés a kellemetlen írásomért csak elég oszetett az életem.

Nagyon koszonom a bíztatást,további sok sikert az életben Nektek!:)

2008. szept. 11. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia !Én is külföldön élek,a nyelv nekem is borzasztó nehéz és én még az elején vagyok. Fél éve sincs , hogy kijöttem,nekem a párom segít nagyon sokat.Az előttem válaszolók nagyon jókat tanácsoltak,egy kis "levegő változás" kéne neked.Próbálj az ottani magyarokkal ismerkedni,ők még a nyelvi nehézségekben is tudnak segíteni.mindenféleképpen járj el valahova,ha délutánonként tanulsz tedd meg azt valahol máshol, csak ne abban a házban.Ülj le egy parkban,vagy kávézóban,így is megismerkedhetsz emberekkel. Sok sikert neked.Kitartást!
2008. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül,olvastam,hogy az emberek 90%-a máshol szeretne lenni,mint ahol éppen van...én is
2008. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!