Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Ha hallok egy szép, szomorú zenét, látok egy olyan képet, vagy egy filmet, úgy szólnak hozzám vagy olyat mondanak, ami egy kicsit is nem tetszik, rögtön sírni kezdek. Régen is így volt, de ez egyre csak fokozódik ahogy múlik az idő. Még csak 25 éves vagyok, de már szinte ha csúnyán néznek rám, sírva fakadok.

Mit tegyek?


2008. szept. 13. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök ne törődj másokkal. Mit számít ha csúnyán néznek rád amikor sírsz? Nem nekik csinálod, hanem hogy valami kijöjjön onnan legbelülről, és az nagyon fontos, hogy kijöjjön. Szerintem ez inkább jó, mint rossz, hogy sírva fakadsz.. Tudod hányan vannak, akik pont az ellenkezőjétől szenvednek (és sokszor nem is tudnak róla mi bajuk van..). szóval ne törődj azzal, mások mit gondolnak róla, csak tedd ami spontán jön:)
2008. szept. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem baj, hogy ilyen sok érzelem van benned. Ugyanakkor el tudom képzelni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor ez zavaró lehet. Próbáld meg az agyaddal kontrollálni, hogy mikor sírsz. Készítsd fel magad az ilyen helyzetekre, és mondd magadban, hogy nem akarok sírni vagy gondolj egy vicces dologra. Hátha működni fog..
2008. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Elég gyenge lelkületű vagy,de lehet hogy nem is olyan nagy baj ez.

De viszont nagyon nehéz kontrolálni a dolgot hogy ne legyél annyira érzékeny,az én barátom is ilyen egy kicsit összeveszünk ő már majdnem sír,én ilyenkor megpróbálok vele egy kicsit viccelődni,így hamar kiszoktunk békülni egy kiadós veszekedés után mert a végét már elnevetjük.

Sőt az is baj nálunk hogy ő hamar megsértődik.

Mindenképpen viccesebben is fellehet fogni a dolgokat,nézd mindig mindennek a jobbik oldalát,nem tudok jobbat mondani sajna csak ezt.

2008. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem minden helyzetben jó elsírni magad.Egyedül vagy egy esküvőn oké,de pl.órán vagy kávézóban lehet kicsit ciki.Nem is ciki,csak furcsa.


1 tipp:azt mondják,ha felfelé nézel kb.3O fokos szögben,akkor elmúlik a sírásra való kényszer.


Az is igaz,hogy ez a sírás őszinte,és pl.barátok előtt ez lehet szép dolog.

2008. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én egy az egyben ugyanebben a cipőben járok, mint Te.

Igen, sajnos vannak helyzetek, mikor igencsak kellemetlen tud lenni ez a túlérzékenység, hidd el, én csak tudom.

Nekem is sokan mondták már, hogy ez egyáltalán nem baj, ha ennyire érzelmes vagyok, de igenis sokszor baj.

Hozzáteszem én olyankor is eltudom sírni magam, mikor igazságtalanul bánnak velem, sajnos az utóbbi időben előfordult egypárszor, így már kezdek megedződni.

Az én tippem: próbálj meg szarni a világra, próbáld meg az adott szituációba ne annyira beleélni magad (tudom, ez nehéz), tereld el a gondolataidat, hidd el egy idő után működni fog. Persze ez most azokra a helyzetekre vonatkozik, amikor ciki lenne csak úgy elsírni magad.

Más dolgokkal, pl. ha filmet nézel vagy esküvőn vagy, ott ne zavartasd magad, ott nyugodtan kimutathatod az érzelmeidet.

2008. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is ilyen vagyok de megtanultam visszatartani a könnyeimet és így mindenki azt hiszi hogy erős vagyok és otthon egyedül a szobámban sírom ki magam...
2011. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!