Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtatok már a neten valódi...

Találtatok már a neten valódi kincset, amit frágán eltudtatok adni?

Figyelt kérdés

Valamelyik használt cikkes weoldalon (vatera, jófogás...) találtatok már bármi olyan dolgot, amiről ti tudtátok, hogy nagyon értékes és fillérekért volt fönn. pl régi pénzek, érmék, kitüntetések, ékszerek, ritka könyvek, bármi....

és kb menniért sikerült eladni? mekkora volt a profit



2016. jan. 25. 23:12
 1/1 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Nekem numizmatika a hobbim, régi pénzeket adok-veszek-cserélek. Eléggé jól értek a magyar és külföldi pénzekhez, papírpénzekhez egyaránt, gyerekkorom óta érdekelnek a régiségek, aktívan, nagyobb összegekkel 5 éve üzletelek, elsősorban saját gyűjteményem bővítésének érdekében.


Sokszor volt olyan, hogy fele, vagy harmada áron sikerült beszerezni a pénzeket. Főleg bolhapiacokon, ahol nem értenek hozzá. Könnyű ilyen helyen kifogni 1000 - 2000 Ft-os érméket vagy papírpénzeket 100 - 200 Ft-okért. Vagy hogy egy limitált kiadású 925-ös ezüst kanadai olimpiai szettet megvettem 8000-ért, miközben csak a törtezüstára több, mint 18000 Ft (és erre még rájön a numizmatikai felár). Múlt héten 2500-at fizettem egy legalább 8000-et érő érmecsomagért, ma pedig megjött postán a legalább 9000-et érő papírpénzeket tartalmazó pakk, amit postával együtt 4500-ért vettem. Ilyenek vannak sűrűn.


De igazán jelentős kincs egyszer volt. Egy hatalmas nagy album tele papírpengőkkel. Még aprod.hu-n volt fenn egy pengőalbum, és ott írták, hogy minden 1936 óta kiadott pengő benne van. Fényképek csak a szinte értéktelen 100 - 200 Ft-os milpengőkről voltak. Ráírtam az ürgére, rákérdeztem a 2 legritkább darabra, azt mondta, azok is benne vannak. No, mondom akkor tök sokat ér, leutaztam érte, és ott látom, hogy a darabok, amiket kerestem, nincsenek benne. Nagyon kiábrándultam, aztán egyszer csak a lapozgatás során megláttam, hogy 3 db MINTA perforációs bankjegy is van az albumban. Méghozzá hajtatlan állapotú. Ezek nagyon értékes darabok, 0 sorszámosak, és bizony elég ritkák. Lepleztem az örömömet, és csak a megbeszélt darabok hiányát hajtogattam, így el tudtam hozni az albumot 2500 Ft-ért (plusz a leutazás is kb. ennyi volt).


Az albumot eddig egyszer kínáltam eladásra, a győri régiségvásárban 100 ezer forintot adtak volna érte. De ezt nem fogadtam el, jelenleg is nálam van, véleményem szerint legalább 200 ezret tud. Gyűjtőként örülök, hogy megvan az album, nagyon szeretem, gyűjteményem legértékesebb darabjait tartalmazza, úgyhogy ha kellene pénz, nem ez lenne az első amit eladnék a gyűjteményemből.


Szóval igen, kicsi az esélye az ekkora nagy kincsnek egy olyan oldalon, amit több százan néznek. Valószínűleg, ha a MINTA bankjegyekről is tölt fel fényképet az illető, akkor már régesrég megvették volna előttem. Így viszont, hogy én voltam az egyetlen, aki leutazott, így nekem volt egyedül erre esélyem (mert az ilyen bankjegy előkerülésének az esélye egy családi gyűjteményből gyakorlatilag nulla, senki nem is feltételezi).

De ahogy én is találtam kincset, másnak is lehet. Szóval hajrá! :)


Üdv.:

polarbeer

2016. jan. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!