Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kábítószerről le lehet...

A kábítószerről le lehet állni örökre?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akit nagyon szeretek. Már 8 éve szerelmes vagyok belé, de eddig még sosem jött össze a dolog, ő engem nem vett komolyan. Most pedig ő újra találkoztunk. Már minden szép és jó volt mikor megtudtam h kábítószerezik. Én ezt nem tudom elfogadni, akármennyire is szeretem....nem tudom mit tegyek. Már többször megigérte h abbahagyja, de mindig visszaesik. 1héten 2x csinálja, az sok? hogy lehet leállni???
2008. szept. 23. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Bár biztos fáj amit mondok, de ahogy leírod a srác nem igazán tud/akar leszokni. Jobb ha mást keresel...
2008. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen drogot használ. Az, hogy a heti két alkalom sok-e, az pedig szubjektív megítélés kérdése. Ahhoz képest, aki mindennap többször, nem sok, de ahhoz képest aki havonta egyszer, sok.

Leszokni csak úgy fog tudni, ha ő is elhatározza ezt. Addig, amíg csak azért akar leszokni, hogy téged megnyugtasson, addig nem fog neki menni. Ha majd saját maga miatt akarja letenni, akkor lesz rá esélye, főleg, ha talál magának más (nem káros) szenvedélyt. (Pl. sport, munka, stb.)

2008. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Evil ***** válasza:
100%
ez tényleg attól függ ,hogy mit nyom a srác.ha heti 2x elszív 1 füvescigit az még nem a világvége.ha valami komolyabbat nyom az már probléma lehet.
2008. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy hondolom, hogy ha valaki heti 2szer csinálja, és nem hagyja abba, az egy idő után már heti 4szer fogja, aztán már minden nap. Ismertem pár drogost középsulis koromban. Fűvel kezdték nagy ritkán, aztán már a suli wc-jében is szívták, aztán jött az lsd, extasy és a keményebb drogok is. Szerintem ha valaki drogozik nem igazán tud leszokni róla. Persze most még nem csinálja annyit, így lehet, hogy van rá esély, de ha már keményen drogozik, akkor nem hiszem. Azért nézzük meg, hogy a heroinistáknál milyen a leszokási arány. És attól, hogy valaki nem csinálja 2-3hónapja az még nem biztos, hogy leszokott. Ezt csak több év után lehet elmondani. De hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem. Szerintem is hagyd a srácot, és keress valaki normálisat.
2008. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

Én voltam egy előadáson,amit egy rendőr tartott a kábítószerről.Ő aztmondta,hogy a kábítószerről nem lehet leszokni,csak időszakok vannak,amikor nem esik vissza az ember,de ha valaki egyszer elkezdte,az nem tudja abbahagyni,maximum kevesebb időtartamokra.Szóval szerintem a fiúnak tanácsold az elvonókúrát,ezzel is tudsz neki segíteni,de leállni vele sohasem fog tudni.

Sajnálom :(

2008. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

NAGYON FONTOS az, hogy pontosan milyen kábítószert használ, és hogy milyen alkalomkor. (haverokkal buliban, egyedül, tanuláshoz, munkához, stb.)


Ha ópium származékról van szó, akkor szakorvos segítsége nélkül 99,999% az esélye annak hogy nem fog menni, még akkor se, ha ő is nagyon szeretné letenni.


Ha fűről (ezért lepontozást fogok kapni, viszont az ironikus, hogy tuti olyanok pontoznak le, akik soha nem éltek vele), akkor az felfogható úgy is hogy az nem is igazi kábítószer. Pontosabban még jobb is, ha alkoholizmus helyett heti kétszer elszív 1-2 cigit. Ez esetben ne nagyon foglalkozz a dologgal, ha meg mégis nagyon zavar, akkor hagyd el. (bár ez olyan lenne mint ha valakit azért hagynál el, mert megiszik néha egy sört)


Ha amfetamin származékokat nyom(eki, speed), akkor olvass utána picit, és az infókkal könnyen rá lehet ijeszteni. (főleg ha picit hipochonder az illető) Ugyebár ezekhez minden mást is kevernek, s ezektől az adalékoktól kihullhat a haja, foga, de rosszabb esetben bele is halhat.


Ha hallucinogéneket (LSD, gomba, meszkalin) akkor nagyon soknak mondható a heti két alkalom. Próbáld valahogy elvonszolni pszichiáterhez. Ha ez lehetetlen, akkor esetleg ülj le vele beszélgetni az élményeiről, és akármilyen érvet hoz fel, próbáld meggyőzni az ellenkezőjéről, viszont mindig maradj nyugodt, és határozott. Az viszont alapfeltétel, hogy legyél nagyon tájékozott, olvass utána sokat az anyagokról, és a hatásokról. Csak így tudsz vele erről beszélni.


Ha oldószereket használ, akkor hagyd ott, nem éri meg érte harcolni. Valószínűleg az agyának 50%-a már amúgy is elsorvadt már.

2008. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

igen 1 héten 2x az sok szerintem, és véleményem szerint még fűből is. Én is csináltam régebben több mindent is, és tudom miről beszélek. Több kérdés is felmerül amitől függ a dolog.

1. mit használ? ez is fontos, mert pl ha heroint, vagy kokaint vagy speedet, azokról nehéz leállni magától, segitség kell hozzá

2. hány éves? ugyanis ha még fiatal, lehet hogy a szórakozási vágy hajtja aztán majd kiéli magát és abbahagyja

3. mióta vagytok újra együtt? még az elején hiába igér bármit, ő sem tudhatja hogy komoly e ami köztetek van és igy nincs ami motiválja

4. szeret e téged? ha érzi hogy hogy elveszithet emiatt talán több motivációja lenne.

Mindezek ellenére én ismerek olyan embert, aki saját akaratából, segitség nélkül, leállt több év után a heroinról, és azóta teljesen tiszta.

Minden csak akarat kérdése. Ha egyenlőre még élni szórakozni akar, akkor ne számits rá hogy abbahagyja. ugyanis jó neki és nem akarja. De ha akarná abba tudná szerintem, de kérdés hogy mennyire erős szert használ.

Én személy szerint ráuntam, elmúlt a tombolós korszakom, és vele együtt a szerek használata is . Ilyen lehetőség is lehet.

LEÁLLNI CSAK ÚGY LEHET HA IGAZÁN AKARJA. És ha van ami motiválja ebben, pl az hogy eléggé szeret téged ahhoz hogy ne veszitsen el.

2008. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszi szépen a válaszokat! a barátom extazit és pervitint használt. miota egyutt vagyunk, "abbahagyta most már csak" fuvezik....ezért kérdeztem h sok e a heti 1-2 alkalom.
2008. szept. 23. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
igy nem vészes, ha ezek helyett csak a füvet szivja, csak majd idővel kérd meg hogy ezekből is csökkentsen kicsit, mondjuk heti 1 re, de még ne. Most még várd meg még igy megnyugszik és utána.
2008. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen leszokni a kábítószerről.Csak hatalmas akaraterő kell hozzá hogy az ember le tudjon mondani róla.
2008. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!