Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter-fanok! Valaki...

Harry Potter-fanok! Valaki akinek megvan a HARRY POTTER ÉS A TŰZ SERLEGE (4. rész) könyv, az eltudná nekem küldeni a 149-150-es oldalakat? Sajnos én könyvtárból kölcsönöztem ki és nincsenek benne ezek az oldalak.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nyitja meg a fájlt,de azért köszönöm.
2016. ápr. 20. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Eltudná?
2016. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ron egyszerűen csak megdöbbent.

-De hát... Tudodki most nem lehetett a közeledben. Mikor legutóbb fájt a sebed, ott volt a Roxfortban, de most...?

-Nem volt ott személyesen a Privet Drive-on-szögezte le Harry.-De álmodtam róla..róla és Pettigrew-ról-mármint Féregfarkról. Már nem emlékszem az álom minden részletére, de egyvalamire igen: azt tervezték hogy megölnek... valakit.

Már ott volt a nyelve hegyén hogy azt mondja „engem” de végül nem vitte rá a lélek, hogy még jobban megrémítse Hermionét.

-Ne foglalkozz vele!-szólt bátorítóan Ron.-Csak egy rossz álom volt.

-Nem tudom...-Harry az ablakhoz lépett, és kinézett a hajnali égre.-Most már nem tudom, hogy csak álom volt-e. Megfájdult a sebem, aztán három napra rá felvonultak a halálfalók, és újra felszálltaz égre Voldemort jele...

-Ne mond ki a nevét!-sziszegte összeszorított fogakkal Ron.

Harry nem törődött vele.

-És arra emlékeztek-folytatta-, ami tavaly év végén Trelawney mondott?

Trelawney professzor a jóslástantanáruk volt a Roxfortban.

Hermione arcáról nyomban eltűnt a rémület, s egy megvető fintornak adta át a helyét.

-Jaj, Harry, amit az a szélhámos nőszemély mond, annak az ellenkezője se igaz!

-Ti nem voltatok ott-rázta a fejét Harry.-Nem hallottátok. Nem úgy beszélt, mint máskor. Mondtam már, hogy transzba esett - de tényleg. És azt mondta, a Sötét Nagyúr nemsokára újból erőre kap... s hatalma rettentőbb lesz, mint valaha... és ez azért sikerült neki, mert a szolgája visszatér hozzá. És még aznap éjjel Féregfark megszökött.

Szavait csend követte, amit Ron arra használt fel, hogy ujjával még nagyobbra tágítson egy lyukat a Chudley Csúzlik jelképével dísztett ágytakarón.



149.oldal

2016. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok :)


-Miért érdekel hogy megérkezett Hedvig?-kérdezte Hermione.-Levelet vársz?

-Megírtam Siriusnak a dolgot a sebhelyemmel-felelte vállvonogatva Harry.- Az ő válaszát várom.

Ron arca felderült.

-Ez az! Tuti, hogy Sirius tudja, mit kell csinálni!

-Ezért is reméltem, hogy gyorsan válaszol-bólintott Harry

-Nem tudjuk, milyen messze van Sirius-érvelt Hermione.-Lehet hogy Afrikában bujkál, vagy még távolabb. Hedvig talán még oda se ért.

-Igen, tudom-sóhajtott Harry, és kibámult a tökéletesen hedvigtelen égre.

-Gyere, Harry, kviddicsezzünk egyet a gyümölcsösben-jacasolta Ron- Bill, Charlie, Fred, George meg mi- az hat. Csinálunk két hármas csapatot. Mit szólsz? Kipróbálhatod a Vronszkij-műbukást...

Hermione rosszallóan nézett rá.

-Ron, szerintem Harrynek most semmi kedve kviddicsezni!-szólalt meg-Nem látod, hogy fáradt és rossz kedve van? Neked is inkább le kellene feküdnöd...

-Van kedvem kviddicsezni!-jelentette ki hirtelen Harry- Várj, előveszem a Tűzvillámot.

Hermione elmotyogott egy barátságtalan mondatot a fiúk elmeállapotáról, aztán fejcsóválva kiment a szobából.



Mr Weasley és Percy ezután jóformán csak aludni jártak haza a minisztériumból. Minden nap kora reggel elindultak, és esténként csak jóval vacsoraidő után értek haza. Így relt el az egész hét, s végül elérkezett a varárnap este, ami egyben a vakációnak utolsó napjának estéje volt.

-Kész bolondokháza, ami odabent van-mesélte Percy a tőle megszokott fontoskodó modorban a nappaliban összegyűlt családnak- Egész héten mást se csináltam, mint tüzeket oltottam. Az emberek tucatjával küldik nekünk a rivallókat...



ennyi lenne ez a két oldal:) Ha lehet kérlek pontozzátok fel a válaszomat, mert sokáig szenvedten :D

2016. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!