Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez barátság vagy mi?

Ez barátság vagy mi?

Figyelt kérdés
Van 1-2 olyan barátosném, akikkel sokat mailezünk, csetelünk, sms-ezünk. Elég régen ismerjük egymást, személyesen is ( iskolából, munkahelyről). Nagyon sokmindent megbeszélünk így. Egy városban élünk. Viszont azt érzem, hogy ha igazán szükségem lenne rájuk,akkor....pld ha nagy esemény van az életemben...nincsennek személyesen jelen ( esküvő, baba, keresztelő, lakásavató, dipiosztó). Lehet, hogy inkább csak időmúlatás a levelezgetés, szórakozás, ha azt érzem, hogy nekem ez kevés, de ők nem igénylik a személyes kontaktot és a nagy alkalmakkor való együttlevést? Vagy ez normális és ilyenek a felnőttbarátságok? Vagy kavarok vmit és időpocsékolás barátság reményében komolyan venni ezeket a betűformába élő kapcsolatokat?
2008. szept. 24. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed jó és válaszoltál is magadnak. :)

Ezek nem barátságok, hanem haverságok. Időmúlató, ingerkereső kapcsolatok.

Szerintem az a barát, akihez ha felrohansz éjjel egykor és elkeded rángatni, hogy azonnal menjen veled mert valami fontos történt és segítség kell, akkor megy.

Vagy akihez ha beállítasz 2 gyerekkel, hogy nincs hol aludnod, akkor segít és nem az az első szava, hogy menj haza és az ő lakása kicsi.

Ahova ha elmész látogatóba, elengedheted magad és el tudod fogadni ami van és ha ő jön hozzád akkor is önmagad lehetsz és nem szorongsz a rendetlenség, az üres hűtő vagy éppen a hajad/ruhád kinézete miatt. Mert ezek mind nem fontosak.


Egy barátom írta nekem a minap:

""...A legtöbb ember, csak azt a felületet látja belőled, amelyet az ő kedvtelései és igényei felé mutatsz"


szerintem egy barát ennél több. :))

2008. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.. én is hasonlóan vagyok, én nem tartom őket barátoknak.. azt hiszem, nekem sose lesz igazi barátom, kezdek beletörődni. mindazonáltal az ilyen betűformás kapcsolatokban is próbálom a lehető legtöbbet adni.
2008. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem olyan barátnőm volt, hogy amikor szakított a pasijával felajánlottuk, hogy lakjon nálunk, 3hónapot volt ott, abból csak egy hónapra kértünk pénzt (mert albérlet amúgy), aztán balesete lett, 2hétig kórházban volt, én felkeltem reggel 6kor hogy munka előtt be tudjask menni hozzá. Aztán terhes lettem. 8hetesen a doki azt mondta valószínű elhalt a terhesség. Felhívtam, h mi van. Akkor nekem lett volna rá szükségem. Beszéltünk, rá 3napra elvetéltem. 1hétig baszott felhívni, hogy te hülye hülye mi van veled, mi történt azóta, hogy vagy. Erre írtam neki egy sms-t, hogy akkor most itt fejezzük be, az esküvőmre se jöjjön el, mert kidobatom, és soha többet ne keressen, mert ez nem barátság, hanem kihasználás. Erre még ő mártírkodott, hogy egy csomó problémája volt, azért nem keresett. Mintha nekem gondtalan lenne az életem, és nem lenne semmi problémám soha. Megtehettem volna hogy nem fogadom be, de inkább összevesztem a párommal miatta, mert ugye gyerekkori barát stb.Na mindegy. Én azt tanácsolom, ha te úgy érzed nem számíthatsz rájuk, és te többre vágysz, akkor hagyd az összeset. Felesleges időpocsékolás olyanokkal foglalkozni, akik csak szórakoznak velünk, és nem veszik komolyan, ami neked fontos lenne.
2008. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!