Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemtanúja voltam egy verekedé...

Szemtanúja voltam egy verekedésnek, köteles vagyok tanúskodni?

Figyelt kérdés
Házam előtt összeverekedett két polgár, vér is folyt. A rendőrséget nem én értesitettem, de elvittek éngemis a rendőrségre, hogy elmagyarázzam mi történt. A probléma azzal van, hogy nekem semmi közöm az egészhez, mégis meghurcoltak, kb fél napom ráment amig kivizsgálták a dolgot. Mindeközben én munkába indultam, de emiatt nemtudtam elmenni mert a bunkó rendőrök szerint köteles vagyok szemtanúként jelentést tenni. Ez valóban igy müködik, hogy az embert csak fogják és elviszik? ha történetesen esküvőre vagy mittomén milyen fontos helyre igyekszem akkoris csak úgy elvihetnék? Naés azt az egy napi fizetésemet meg fogja tértiteni valaki?

2016. jún. 15. 10:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mondtam a rendőröknek, hogy nem érek rá ilyen hülyeségekkel foglalkozni, de nem érdekelte őket
2016. jún. 15. 10:32
 2/11 A kérdező kommentje:
kiesett egy napi fizetésem + egy ezres taxira, mert ugye haza nem hoznak, csak elvisznek.
2016. jún. 15. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen mivel a hatóság kötelezett. A kártérítéssel a rendőrség felé kérvényezd, majd eldöntik adnak e.
2016. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérhetsz útiköltség térítést és intézz a bíróságon egy beadványt hogy a béred kiesett arra a napra és kárpótoljanak .
2016. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
miért nem lehet az ilyesmit mondjuk hétvégén intézni, vagy amikor ráérek? meg milyen dolog az, hogy akaratom ellnére csak úgy elvisznek mint egy bünözőt? még jó, hogy nem bilincsben...
2016. jún. 15. 11:23
 6/11 A kérdező kommentje:
leégett a pofám, hogy rendőrautóval furikáznak mint egy rabot
2016. jún. 15. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor majd ha téged vernek meg, rabolnak ki, te se várd el, hogy valaki tanúskodjon.

A hatósággal nem egyeszkezdhetsz mintha piacon lennél vagy egy üzletkötővel beszélnél.

Amit kérnek, mondanak azt köteles vagy teljesíteni. Ha károd származik ebből, akkor érhetsz panasszal.

2016. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*élhetsz panasszal.
2016. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
miaz, hogy köteles vagyok? hol a francban élünk, hogy köteles legyek? 2 részeg tróger verekedett valami roma ringyó miatt. Mi közöm hozzájuk? Szerencsétlenségemre annyi, hogy pont az én házam előtt kaptak hajba, és akkor voltam marha mikor nem mondtam azt, hogy nem láttam semmit
2016. jún. 15. 12:06
 10/11 A kérdező kommentje:
ha történetesen sebész lennék akkoris munka közben elvisznek, a beteg pedig dögöljön meg közben, amiért 2 szerencsétlen egymásnak esik?
2016. jún. 15. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!