Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelentett az régen, hogy...

Mit jelentett az régen, hogy nem jegy nélkül lehet dohányt venni?

Figyelt kérdés
József Attila életéről olvastam és azt írták, hogy mindenki megszállta Szegeden a trafikot, mert jegy nélkül lehetett dohányt venni.

2016. júl. 5. 08:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Véletlen elírtam a kérdést. a nem szócskát visszavonom.
2016. júl. 5. 08:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána. 2 kulcsszó: "háború" és "jegyrendszer".
2016. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell hozzá háború. A lényeg az, hogy NINCS. Nincs elegendő valamiből, mert a gazdaság hanyatlik, nincs megfelelő termelés, nagy a pénzhiány is stb.

Napjainkban nem tudom, mi a helyzet, de Kubában háború nélkül is évtizedeken át jegyrendszer volt. Talán ma is.

Gyakorlatban ez azt jelenti, nem kapni egy csomó fontos dolgot, csak nagyon korlátozott mértékben.

Az állam meghatároz egy fejadagot. Kézzel foghatóan írom.

Pl. azt mondja, egy embernek elegendő egy hétre két szelet kenyér (!), egy deci tej (!), egy tojás (!), 2 dkg zsír (!).

Erre adnak ki jegyet. Ha enni akarsz, akkor fogod a jegyed, a boltban odaadod, s kapsz két szelet kenyeret. Nem többet, egy hétig.

Hogy ettől te még felfordulsz éhen? Igen. De ha egymillió forint van a zsebedben (persze a tök üres), akkor sem vehet többet.

Miért? Mert akkor nem jutna másnak semmi. Hiába van pénzed, áru nincs.

2016. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2016. júl. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!