Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » DVD lemezre (vagy CD-re)...

DVD lemezre (vagy CD-re) korongot nyomtatni hogy kell?

Figyelt kérdés
A méretet tudom, de milyen lapra kell, ilyen ragasztósra? És utána, hogy kell ráragasztani, hogy jó legyen?
2008. szept. 29. 14:16
 1/4 Hintalow ***** válasza:
6%

Nem igazán értem a kérdést. A lemez felületére akarsz képet?

Hát lehet, hogy van ragsztós módszer is, de én még nem halottam ilyenről, pedig régóta mozgok a számítástechnikában. De ha van, gondolom speckó cuccok kellenek hozzá, mert nem jó sulifixel rátenni egy kinyomtatott papírdarabot :D

Az elterjedt módszer az, hogy vannak az ún. Lightscribe írok, amik a lemez megírásán kívül alkalmasak a másik felének "nyomtatására" is, írás után egyszerűen fordítva kell betenni a lemezt, ha jól emlékszem. Jah, és ehhez megfelelő lemez is kell, egy sima cd-nek/dvd-nek nincs erre megfelelő felülete.

2008. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de azért kérdeztem, mert ha leszedsz egy filmet, hozzá van egy dvd tok, meg egy lemez korong és elgondolkodtam, hogy oké a tokot kinyomtatom meg minden, de a korong képet minek adják hozzá, ha úgyse tudom rendesen rárakni? :D
2008. szept. 29. 20:28
 3/4 Hintalow ***** válasza:

Az a lightscribe -os írókhoz van. (ezek nem tudnak igazán színesben nyomtatni, inkább csak árnyalatok váltakoznak a képen.

Utánanéztem, vannak olyan nyomtatók is, amik képesek lemez felületére nyomtatni, ezek már elfogadható minőségű színes képeket pöttyintenek oda.

2008. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet készen kapni öntapadós papírt, olyat is, amelyen a CD-re ragasztható rész ki van jelölve és körbe van hasítva. Általában egy A4-es íven két korong van. Ezt simán be lehet tenni a printerbe és lehet rá nyomtatni. A különböző CD-címke szerkesztő programok a leggyakoribb formátumokat ismerik, tehát a hely belövésével sem kell ügyeskedni. Egyébként némi ügyeskedés kell.

Léteznek és időnként kaphatók korong alakú öntapadó papírok, szintén direkt ilyen célra. Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy ráragaszthatók egy rendes ív papírra és nyomtatás után lehúzhatók és a cd felületére lehet ragasztani. Ezekhez a pozicionálást segító sablonok is járnak.

Persze ügyesen kell felragasztani, és előfordulhat, hogy a papír okozta tömegnövekedés miatt a meghajtó nem fogja szeretni. Ki kell próbálni.

Nekem többnyire működik. Nagyon szép.

2008. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!