Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csináltatok már valaha bakancs...

Csináltatok már valaha bakancslistát? És sikerült is véghezvinnetek a leírt pontokat?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Bakancslistámhoz pénz kell, az meg pont annyi van, hogy az életben maradáshoz elég. Ezek után feleslegesnek tartom a listát meg az álmodozást.
2016. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csináltam Bakancslistát, jelenleg még csak 21 pontom van, de bőven elég :) Persze tudom, hogy ennek legalább a triplája lesz még a papíron, s számomra a bakancslista azt jelenti: addig nem halhatok meg, amíg mindezt ki nem próbálom... és - ellentétben az első hozzászólóval - számomra a pénz nem akadály :)


Van bakancslistám, fog még bővülni, és megfogom valósítani mindet, mindent, amit felírtam rá :) Szuper jó dolog :)


Ha másra nem, arra tökéletes, hogy reményt adjon az embernek, mert - általában - bakancslistára olyat ír az ember, ami a szíve vágya, amiért élni akar még :)


Jó dolog ez a bakancslista... ;)

2016. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én csak schindler listáját csináltam eddig
2016. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyetértek Fainlife-al. :) Én igazából csak most kattantam rá erre a "bakancslista dologra", de semmi negatívumot nem tudok mondani róla. Jó érzés, ha valahogy kiírhatja magából az ember a vágyait/céljait.

Első kommentelő, bizonyos mértékben neked is igazad van, de a listádon nem feltétlen kell olyannak szerepelnie, hogy "körbeutazni a földet" (stb...). Szerintem a bakancslista nem csak erről szól. Nagyon jó érzés, ha a leírt pontokat véghezviszi az ember.

Így elmondhatom: Na, ez is sikerült. :)


U.i.: Köszönöm a hozzászólásokat!

2016. aug. 24. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig, kedves első és többiek, van egy előadása Bagdy Emőkének a youtubon a boldogság kilenc furcsa titkáról, amibe szerepel többekközött, hogy kutatók vizsgálták, aki meg akarja tudni hogy majd megnézi a videót, hogy akinek 10 évre előre vannak tervei, mer álomlistát írni, az egészségesebb. Én egy más előadáson Vida Ágis hallottam, hogy legyen 10 évre előre dolog, amit elterveztek, hogy x, y ideig ezt megteszitek, eléritek. Igazából nekem van egy ilyen tíz éves tervem. És nem kell nagy pénzes dolgokra gondolni benne. Ilyen dolgok vannak benne, hogy egy hét önkéntes munka a Hortobágyi Madárkórházban, egy hét önkéntes munka a magyarországi Krisna völgyben. Nagyon sok egyébként önkéntes munkával kapcsolatos. De van ilyen is megcsinálni a futós egyzéstervet. Na ez nem jött be. Viszont a filmlistán, amire ki volt írva, hogy milyen filmeket hozok el a számítógépemen a tv vel nem rendelkező szállásomra, ahol egy fél évig lakok kipipáltam. Mintahogy a könyvkihívás fele ebben az évben befejezését is. Szerintem az nem fontos, hogy az összes pont meglegyen, viszont kipipálni a készeket önbizalomnövelő. Nekem depressziósként segít abban, lássam, hogy haladok az életemmel, és realizáljam, hogy miket valósítottam már meg. Amúgy egy csomó listám van, csak azért hogy ne felejtsem el, hova sueretnék elmenni. Pl. az őszi szarvasbőgés hallgató tábor. Miket szeretnék kipróbálni főzni. Milyen könyveket szeretnék elolvasni, Milyen filmeket szeretnék megnézni. Persze szigorúan úgy, hogy ha már csak tizede megvalósul az is jó. Ezenkívül van még listám a megélt pozitív dolgokról. Hogy ezt el tudjam olvasni roszkedvemben, és akkor lássam, hogy mennyi jó dolog történt egész évben velem, és ez így lesz majd jövőre is.
2016. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!