Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Iskolaundorom van. Mit tegyek?

Iskolaundorom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ma felkeltem és végiggondoltam. NEM megyek suliba mert nincs kedvem. anyám kiakadt. am tudom h ez nem kedvfüggő de nemtudom elmagyarázni miért nem akartam menni...
2008. okt. 1. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer-kétszer belefér!:) Az vesse rád az első követ, aki még sosem járt így. Rendszert ne csinálj belőle az a lényeg, bepótolni mindent belehet:)
2008. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mit tennél? A világon élő több millió gyerek közül legalább a háromnegyedének iskolaundora van. BÍRD KI. Én is járok suliba és unom mint az állat és legszívesebben othagynám az egészet! Gondolj mindig az őszi, tavaszi, téli, nyári szünetre, x-eld a napokat stb.. Hidd el nem csak te vagy így.
2008. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Úristen, mennyi IQ-ja lehet a kérdezőnek... Kb. 0 és cos90° között.
2008. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Hát, amyg tanköteles korú vagy nem sokat tehetsz. És hidd el, nem haszontalan az iskola, azért sok hasznos ismeretet is össze lehet szedni, nem beszélve arról, hogy társaségban vagy, és azért jobb ellenni az osztálytársaiddal napközben mint egyedül lenni, nem?
2008. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Az iskola fasza dolog, nem hiába hajtogatják az öregek. Később szarabb lesz, de kevésbé szar, ha egy halom fölösleges maszlagot zsebből tudsz, mert máris van honnan pofázni a magas lovon. Ugye néha nagyon nem mindegy, ki visz egy beszélgetést. Igaz, hogy vannak fontosabb dolgok is mint a suli, de nem is mondtam, hogy stréber legyél. Egyenletes teljesítmény, ami elég a haladáshoz, és arányaiban tükrözi az érdeklődési körödet. Akkor majd kritizálhat bárki, hogy miért ilyen és ilyen az átlagod, van válasz.

Mellesleg praktikus némi önismeretet szerezni valahogy (akár orvos, csak az lassú, egyedül gyorsabb és őszintébb vagy), mert amit írtál az megfelel a be-beköszönő depresszióféle tüneteinek. Ne ijedj meg, a leggyakoribb ok a gyatra táplálkozás szokott lenni ilyen esetekben, annak is érdemes a végére járni :) Ú, ideje nekem is kajálni... Egyik kedvencem a doksi.hu, ott még olyan kis ingyenkönyvet is találtam, ami tanulni tanít.

2008. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ó, és még valami: amikor téptem pont ilyen csöves kis pöcs voltam, aztán egyszer rákattantam a kérdésre, hogy MINEK??? - azóta nagyritkán két sör, no meg a pi...
2008. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Attól méh hogy valaki abszolút undorodik az iskolától, nem biztos hogy betépett!

Énszerintem a tanított anyag legalább 40%-a teljesen fölösleges, 60%-a pedig elkopik, elfelejti a diák...

mégis, amit pont nem konkrétan tanítanak ott, az a legfontosabb: hogy tudj közösségben élni, tudj harcolni a céljaidért, állj ki magadért, és boldogulj a suli utáni életben. A bürokratkus korrupt igazságtalan iskola, merthogy mindegyik az, kivéve ami túl drága, pont olyan, mint az élet szelídebb változata.


Én pont így éreztem egy csomószor, hogy ma csakazért sem megyek be... de be kellett. Most is undorodom a sulitól, és sosem értettem hogy ha egyszer muszály tanulni valamit, akkor miért pont ilyen fölösleges sódert? A zongoratanárnőm egyszer azt mondta, hogy az algebra, a töri, vagy régen a latin teljesen hasztalan (kivéve ha matek vagy töritanár leszel) és csak az a lényege, hogy megtanítson logikusan gondolkodni...


Ez van...

2008. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
szánalmas vagy...
2008. okt. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!