Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak engem bosszant, hogy...

Csak engem bosszant, hogy különböző kft-k, meg cégek stb. hívogatnak a reklámjaikkal? Miért nem tiltják meg az ilyesmit? És honnan szerzik a számomat?

Figyelt kérdés
Ha elutasító vagyok, felhívnak másnap, sőt olyan is előfordult, hogy mérgemben letettem, és képes volt vasszahívni hogy milyen ronda dolog ez, nem illik ilyet csinálni! Ez pl. egy biztosító volt, állítólag bejelöltem valahol, hogy nyugodtan hívhatnak az ajánlataikkal! Ez hazugság mert hülye lettem volna még kérni is hogy hivjanak!!! Persze minden ilyen hívás letiltott számmal jön, sokan nem is veszik fel az ilyet, de én nem tehetem meg, mert külfölön élő húgom is csak szám nélkül tud hívni. Nagyon bosszantó!
2008. okt. 1. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak téged bosszant. A számodat sajnos megadhatja egy jóakaró is... Esetleg ha hirdetnek olyan akciót, hogy ajánlja három cimbinek, és nyerhet egy "ájpod színű hájtek lejáccót", akkor gyakorlatilag a nyakadon vannak. Persze érthető módon kevésbé lesznek eredményesek, mint tanultabb kollégáik, így aggódnunk hosszabb távon nem nagyon kell...
2008. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesített, főleg, amikor én nem voltam otthon, és a nagyon idős nagyszüleim vették fel a telefont. Szegények semmit sem értettek az egészből.

Én titkosítottam a számom, a telefonkönyvben sincs, és kérésre sem adják ki. Azóta majdnem megszűntek az ilyen hívások, de még így is előfordul, hogy hívnak hülyeségekkel, de ritkán. Nagyon oda kell figyelni, ha pl. a telefontársaságnál bármilyen szerződésmódosítást eszközölsz, ugyanis a sok papír között valahol el vannak dugva az ilyen kérdések, hogy hozzájárulsz-e telefonszámod üzleti célú felhasználásához. Ha nem jelölöd be, hogy "nem", akkor máris szabad az út az ügynököknek. És akkor ott vannak az utcai kérdezőbiztosok, akik persze telefonszámot kérnek, hiszen épp ez a rejtett céljuk, hogy utána zargathassanak "kihagyhatatlan" lehetőségekről..

Ja, és szerintem azért jönnek rejtett számról az ilyen hívások, mert nem fővonalról, hanem mellékállomásról kezdeményezik.

2008. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, volt már ilyen....reggel 9kor ráadásul!Mikor én meg lefeküdtem éjjel 3-4kor :D Alig tudtam beleszólni...
2008. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak tégedet bosszant. Ez amúgy ugyanaz, mint a spam. Csak nem e-mailen kapod. Amúgy lehet tenni ellene: megváltoztatod a telefonszámodat és letitkosíttatod. Vagy, ha nem akarod egyiket sem, akkor a telefonszolgáltatódnál kell kérni, hogy tegyenek a számod elé egy "paragrafus" jelet az adatbázisukban. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a telefonszám tulajdonosa kifejezetten tiltja a kéretlen üzleti jellegű megkereséseket. Ennek birtokában, ha valakit ilyen hívás ér, nyugodtan jogi útra is terelheti a dolgot. Ilyen esetben nem árt alaposan kikérdezni a nevét, cégének nevét, címét, majd a végén megmondani, hogy ott a jel a számod előtt. Aztán persze nem kiadni a telefonszámot senkinek. Sokszor teszem le én is a telefont az irodámban, mert annak publikus a száma és nincs paragrafus jel, de eddig még nem hívtak fel rendre utasítani.
2009. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!