Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez: "Ne küzdj túl...

Mit jelent ez: "Ne küzdj túl erősen a legjobb dolgok váratlanul történnek"?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
azt jelenti hogy ne küzdj túl erősen a legjobb dolgok váratlanul történnek...mit nem lehet ezen érteni?
2008. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez azt jelenti,hogyha valamit nagyon szeretnél,akkor azért lehet,hogy nem is kell nagyon sokat küzdened,mert majd egyszer csak megtörténik,váratlanul,lehet,hogy pont akkor amikor nem is számítasz rá...

na persze,nálam ez nem jött be,én ha valamiért eddig nem küzdöttem,akkor azt nem is kaptam meg,szóval ha azt a valamit tényleg nagyon akarod,akkor szerintem inkább küzdj érte,különben lehet,hogy letelik az életed és soha nem fog megtörténni..

2008. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem azt, hogy ha valamit nagyon görcsösen akarsz, akkor az többnyire nem jön össze. Nem az a lényege, hogy ne küzdj, vagy hogy tegyél rá magasról, hanem hogy ne vidd túlzásba. Foglalkozz közben más dolgokkal, érezd jól magad, és ha előtted az esély, élj vele.
2008. okt. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az első hozzászóló kicsit félreértelmezte ezt a Márquez (ha jól tévedek:) idézetet. Itt a lényeg azon van, hogy "a legjobb dolgok". A legjobb dolgoknak ugyanis nincs közük az anyagi értékekhez, amikért küzdeni kell. Ezek olyan dolgok, amik a lelkedet, a személyiséged, téged fejlesztenek. Ehhez nem kell hírnév. Az a lényege, hogy te légy boldog. De boldog meg nem lehetsz, ha állandóan azon görcsölsz, hogy az legyél! Ilyen tekintetben ezek a dolgok, amikért nem kell görcsölni, küzdeni. Ezek csak úgy jönnek. Pl az ember szerelmet is sok esetben talál úgy, hogy nem is gondol rá, és nem is reménykedik. És ha erősen koncentrál, és keres, akkor az gyakran kudarcba full.
2008. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!