Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat van a munkaer...

Milyen kapcsolat van a munkaerő áramlás és a migráció között, illetve mely országokat érinti (honnan hova)?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem ebben segíteni esetleg? Ha igen akkor az legyen szíves hivatkozást is küldeni hozzá, mert amit én találtam az nem elég az anyagom feldolgozásához.

#ország #migráció #munkaerő áramlás
2016. nov. 20. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
A munkaerő áramlás lehet a migráció kiváltó oka, a munkaerő úgy dönt, hogy oda költözik, ahol neki tetsző munka van, neki tetsző fizetés mellett. A migrációnak más kiváltó oka is lehet, pl rasszizmus, vallásszabadság hiánya, háború, nem tetszik az embereknek az éghajlat, elegük van a malária szúnyogokból stb. Az is lehet, hogy a munkaerő csak dolgozni megy egy adott helyre, de nem szándékozik letelepedni véglegesen. Akkor az nem migráns, hanem vendégmunkás.
2016. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!