Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek az utcán este, mit tegyek?

Félek az utcán este, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok 15 éves,és ha mondjuk barátokkal vagyok lent akkor biztonságban érzem magam.

Próbáltam már hogy sokszor lejárom egyedül,és leküzdöm a félelmem de nem sikerül,egyszerüen nem tudok nyugton lenni.

Mért van ez?

Vagy más áll emögött? Talán ez nem is félelem?

Köszönöm a válaszokat


2008. okt. 6. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
és mitől félsz?mert mondjuk én már családos anyuka vagyok de én is félek egymagam kint az udvar végén is. szerintem ezt a sötétség teszi ha valaki félénk kicsit. de van akinél volt olyan hogy valami áll mögötte valami régi dolog. én inkább ha utcánvagyok a kutyáktol félek nehogy megharapjanak pedig nekünk is van 6 db kutyunk.
2008. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát félek hogy megtámadnak,vagy megvernek és nem értem mért.

Sokan mondták hogy nincs mitől félnem mert kevés az esélye hogy megtámadnak.

És amikor az utcán vagyok akkor mindig nézek a hátam,mögé meg balra,jobbra,hogy jön e valaki

És mindig bennem a görcsölés,és izgulom

Már nagyon zavar és tanácstalan vagyok

Köszönöm a válaszokat!

Egyszerűen nem tudom mért van ez velem de nagyon zavar

2008. okt. 6. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is nagyon félek este az utcán, már annyira, hogy egyedül nem is merek menni sötétben, vagy ha nem tudom megoldani, akkor mindig viszek magammal vmit amivel úgy érzem, hogy meg tudom magam védeni. De nálam azért van, mert kiskoromban sokat néztem a Csellengőket, meg a Kriminálist, és mindig azon gondolkodtam, hogy miért rabolnak el ennyi ember, meg miért van az, hogy megáll egy autó, betuszkolják a lányt (én is lány vagyok) elkábítják, és legközelebb vhol külföldön ébred fel, és prosti lesz, meg stb rémsztorik. Szóval én ezek miatt félek, és ezt nem tudom leküzdeni.
2008. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem de én fiu vagyok és ez még szégyen is....

Egy férfi nem félhet sötéttől

Legalábbis én ezt szégyenlem nagyon....

Nekem kéne megvédenem a nőket

De egyszerüen nem értem mért de nem tudom leküzdeni.

Lehet valami lelki probléma lehet?

2008. okt. 6. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz, járj el valami jó kis küzdősportra. Tiszta haszon. Mozogsz, edződsz, és adott esetben meg tudod védeni magad.

Én is félek, bár én is lány vagyok. Főleg mióta 1ik szilveszterkor néhány srác elkezdett követni meg ordibálni, pedig 5en voltunk...

2008. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem is olyan ritka probléma, amit leírsz. A Te esetedben a többszöri kommentjeid után úgy érzem, hogy bizonyos helyzetekben (sötétség, utca, ismeretlen terep) a félelmed már szorongásos állapottá változik. Ezeket az állapotokat, fóbiákat ma már eredményesen lehet kezelni. Mindenképpen javasolom, hogy beszélj a szüleiddel, és keressetek fel egy pszichiátert. Egy ilyen szakember tud segíteni Neked, és egyáltalán nem ciki, viszont sokkal jobb lesz Neked, ha majd már tudod kezelni az ilyen helyzeteket.

2008. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamit elfelejtettem még hozzátenni a kérdésemhez.

Nem is tudom,nem az hogy a sötétségtől félek hanem az emberektől

Eléggé visszahuzodó de egyben humoros személyiség vagyok

És sokszor a sötétben az emberekhez füzött félelmem teszi ezt az állapotot velem.És ha mondjuk megyek egy szórakozóhelyre akkor nem tudok nyugton kikapcsolodni mondjuk egy fárasztó iskolai hét után...Mert igenis nekem is kell valami kikapcs,attól még hogy tanulok :-)

És szórakozóhelyre se szeretek járni,inkább maradok otthon TV-zni vagy egyéb elfoglaltság,és egyszerűen nem értem miért van ez.

Nem tudnám megmondani hogy miért érzem igy magam,érzem a tudatomban hogy ugyanmár...ezért nem szólhatnak le,nem fog neked jönni úgysem....és mégis parázom...

2008. okt. 7. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem szégyen,bizonyos fokig szinte mindenki fél...csak vagy beismeri vagy nem! Én is sötétbe járok haza és sokkal jobban félek ha jön vki mintha egyedül mennék az uton!! Az emberekbe nem lehet megbízni...a kutyákba se és senkibe....ugyhogy próbáld elfoglalni magad miközbe sétálsz az uton,hallgass zenét,nyomkodd a telefonod ilyesmik...ez nekem bevállt!
2008. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nemszoktál véletlenül rosz filmeket nézni?azis megijeszti ám az embert
2008. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ezt teljesen megértem,bár én nő vagyok.Mást sem hallani,mint megtámadták ezt,megtámadták azt.Innen ered a félelmed is!Én nem félek a 7 év küzdősport megtette a magáét,de éjjel bizony én is hátranézek!
2008. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!