Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fenyegetés a gyermek védelme?...

Huhh kérdése:

Fenyegetés a gyermek védelme? A következő kérdésem van. Tudomásomra jutott bő egy hete, hogy egy ismerősöm 13 éves fiát késő estig,23 óra tájig egyedül hagyta egy vidéki kisvárosban, mert egy férfiismerősével későbe nyúló budapesti utat szervezett.

Figyelt kérdés

Egy 13 éves gyermek már nem nagyon pici, de megviselte az eset, már nagyon várta haza az anyját. Következő héten ez úgy tudtam, hogy megismétlődött.Én erre írtam neki SMS-eket, kérdőre vontam miért csinálja ezt a fiával, előző héten is megviselte.

Hívtam is többször, de kinyomta vagy nem vette fel. Aztán akkor azt írtam, hogy "akkor intézkedni fogok. Ez így nem mehet tovább, hogy elhanyagolja a fiát Persze, hogy szorong, mikor az anyja ezt csinálja" Szerinte ez fenyegetés. Kilátásba helyezte, hogy ha én intézkedek, akkor ő az éppen folyamtban lévő válóperemben a feleségem oldalára áll, ellenem fog tanúskodni. Továbbá: a kisvárosban azt terjeszti rólam, hogy én SMS-ben fenyegettem. Fenyegetés amit írtam?



2016. dec. 20. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A fenyegetés az, amitől valaki fenyegetve érzi magát.

Pl hóembernek a hajszárító.

2016. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 13 éves gyereket nem lehet pár órára magára hagyni, akkor annak pszichiáterre van szüksége.
2016. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, az az SMS amit írtam fenyegetés-e. Jogi (BTK értelemben)
2016. dec. 21. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen az.
2016. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár jobban belegondolva...Nem. Az lenne fenyegetés ha konkrétan leírtad volna hogy mit fogsz tenni. Mert az "intézkedni fogok nem takar semmit. Elmész a gyámügyre? Hétvégére elhozod a gyereket? Bármire gondolhattál,nem derül ki.
2016. dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha nagyon akarom, a Btk. 195. § (Kényszerítés) ráhúzható:


Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!