Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szólítsak meg egy ázsiait?

Hogy szólítsak meg egy ázsiait?

Figyelt kérdés
Szombathelyen sok ázsiai van. Régóta szeretnék ázsiai barátokat , de egyszerűen félek megszólítani őket. Félek , hogy túl nyomulósnak tartanak vagy kiröhögnek vagy valami ilyesmi. Szóval valami ötlet? ><

2017. jan. 8. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Hello mi a helyzet?" Miért tartanának nyomulósnak^^?
2017. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen annyira szeretem őket,hogy nem szeretnék pofára esni előttük, ezért nem merem őket megszólítani.A magyarok között is vannak olyanok, akikhez hozzászóltam úgy barátkozásképpen, de a pofámba röhögtek és ennyi. Azóta nem merek kezdeményezni
2017. jan. 8. 11:51
 3/11 anonim válasza:
Bennem még sosem fordult meg, hogy "de szeretnék egy európai barátot/afrikai barátot stb"- csak kíváncsiságból, miért pont ázsiait? Van valami terved? Csak mert ha már etnikum, szerintem roma vagy magyar még mindig több van Szombathelyen.
2017. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta (4 éves) animézek, ázsiai kajákat eszek , ázsiai filmeket nézek, 5-6 éve belépett az életembe a k-pop is. Minden Ázsiához köt...Ezért :D
2017. jan. 15. 20:57
 5/11 anonim válasza:

És ezekről szeretnél beszélni?


Csak mert én úgy látom, hogy vannak azok az ázsiaiak akik ideszülettek, itt szocializálódtak - ők ritkán beszélnek az anyanyelvükön, de meg fognak érteni. Nem feltétlenül vannak oda az animékért, ázsiai filmekért vagy k-popért. (Az étel viszont más téma, 100% biztos, hogy hazai kaját esznek).


Illetve azok akik nem ide születtek (többé-bár sokkal gyakoribb, hogy kevésbé) beszélnek magyarul, és autentikusabb ázsiaiak mint az előző pontban felsoroltak.



Lábjegyzet: Ne próbálj kifejezetten ázsiai témájú helyen ismerkedni, láttam én már bőven egy csomó ázsiait, aki direkt ezért jár ilyen helyekre - és ezt nem rosszindulatból mondom.

2017. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla , hogy csak ezekről szeretnék beszélni :D Csak jó közös pont/kiindulótéma lenne...Én az a fajta lány vagyok , akivel bármiről lehet beszélgetni :D. Csak egyszerűen nem tudom, hogy hol és hogyan kezdjek velük ismerkedni
2017. jan. 16. 19:27
 7/11 A kérdező kommentje:
És amúgy mi? Anyanyelvükön... megérteni? Magyar vagyok ,nem ázsiai xD Nem tudok kínaiul , japánul , koreaiul, mongolul ect. csak érdekel a kultúrájuk meg minden ilyesmi...
2017. jan. 16. 19:29
 8/11 A kérdező kommentje:
És elég csúnyán néztek rám a kínaiak (vagyos inkább lenéztek) a FőTéren , mert egy kínai énekes (LuHan) a csengőhangom és megszólalt a telefonom...Azóta inkább nem merek semmi ilyesmiről egy szót sem ejteni...
2017. jan. 16. 19:32
 9/11 A kérdező kommentje:
És amúgy nincs semmi tervem...Egyszerűen csak ismerkesni akarok a kultúrával , szokásokkal, emberekkel...Érdekel. Nem tudom miért, de mindig érdekelt Ázsia és az ázsiaiak...><
2017. jan. 16. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Te hol látsz Szombathelyen sok ázsiait? Én alig találkozom velük. Egyetemen néha de úgy egyébként nem.


Amúgy szerintem úgy hogy szia, ne vedd tolakodásnak, de nagyon érdekel az ázsiai kultúra és szeretnék megismerni ázsiai embereket, ha van kedved megihatnánk egy sört, vagy egy kávét... Aztán kész. Nem kell túlbonyolítani

2017. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!