Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországi egyetem anime...

Magyarországi egyetem anime fanoknak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de mivel jelenleg nincs olyan, ami különösebben érdekelne, kíváncsi lennék, Ti milyen egyetemeket, szakokat ajánlanátok animéseknek ^^

2017. jan. 9. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Japánológiát mindenképp. :) Ha komolyan veszed ezt az egészet, és egyetemi szinten szeretnéd tanulni a nyelvet, akkor ez a megfelelő szak számodra. ^^ Maga a nyelv mellett tanulhatsz a kultúráról, földrajzról és a történelemről egyaránt. (Japán tanárok is vannak)

Japánológia jelenleg az ELTÉN és a Károlin van, viszont fontos hozzátűzni, hogy ez csak mesterképzésként indul.(legalábbis én így tudom)

2017. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Alig tartom valószínűnek, hogy a kérdezőt érdekelné a japán kultúra és nyelv, úgy általában. S az biztos, hogy anime szak sehol nincs hazánkban.
2017. jan. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D-Mano ***** válasza:
32%

Ha ilyen animés kontextusba helyzeted a kérdést, akkor valószínűleg nem áll messze tőled az álmodozás.


Ebben az esetben a bölcsész tudományok ([idegen/]nyelvészet, irodalom, történelem stb.) esetleg igen közel kerülhetnek hozzád.


Másrészt könnyen hatalmukba keríthetnek az elképzeléseid a valóban hozzád illő szakmákkal szemben.


~Manó- az animés~

2017. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Én az ELTE-n tanulok (japán szakon). De csak azért senkinek sem ajánlanám, mert szereti az animéket. Nagyon nehéz szak, iszonyatos a hajtás, csupán annyi indokkal, hogy valaki szereti az animéket, nem marad benn sokáig.


Viszont Pusztai Beáta animekutató tart animés kurzusokat az ELTE-n (félévente egy tárgyat). Én több különböző animés témájú óráján voltam már, nagyon jók voltak. Az ő animés óráinak felvételéhez csak ELTE-snek kell lenni, a szak mindegy.

2017. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Ez a kérdés ... xD


Motiváció megvan.

2017. jan. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem japanológia a minorom, van alapképzés is, mind az ELTE-n, mind a Károlin.
2017. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ketteske: mindennél jobban imádom az előítéletet és az általánosítást ;)

Egyes és négyes: Köszönöm szépen a válaszokat :) Igen, erről már hallottam, bár őszintén szólva nem tudom, mit tudnék vele kezdeni, mire mennék vele az életben, szóval ennek még jobban utána kéne néznem... Maga a japán kultúra és nyelv érdekelnek, a japán történelmet pedig egyszerűen imádom :3 Már egy csomó ilyen témájú könyvet olvastam...

Az a baj, hogy sok minden van, ami érdekel, csak éppen egyik sem köti le a figyelmem annyira, hogy azzal szeretnék foglalkozni egész életemben :/

2017. jan. 11. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!