Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Logopédiai karon milyen az...

Logopédiai karon milyen az alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Csak olyan válaszoljon, aki már volt ilyenen. Köszönöm!

2017. jan. 17. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt biztos megnézik nincs e beszédhibád, mert hát azzal elég gáz lenne egy ilyen végzettség.
2017. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én az Elte-re járok, tavaly volt első félév végén alkalmassági vizsga. A vizsga egy írásbeli és egy szóbeli részből áll. Az írásbelin csak nyelvtani dolgok vannak: összetett szavak, földrajzi nevek, elválasztás, stb.. nem olyan könnyű, de meg lehet csinálni. Adnak szakirodalmakat is, amiből fel lehet rá készülni, átnézni belőle a nyelvtani szabályokat. 60%-nak kell meglennie, és csak akkor mehetsz a szóbelire. :) Nekem például pont 60% lett az írásbelim :D A szóbeli első részében van egy kötetlen beszélgetés, ez csak ilyen ráhangolódás, hogy kicsit megnyugodj, aztán nekünk vinni kellett egy szöveget, és abból kellett felolvasni. Ezen kívül nézik azt is, hogy hogyan nyelsz -> vinni kellett be innivalót is. Ha úgy gondolják a vizsgáztatók, akkor néhány hangot ki kell ejtened, és nézik, hogy helyesek-e -> s, sz, z, zs, cs, ty, stb. Ha ezeken még van mit javítani, de egyébként minden oké, akkor szigorítottan felvesznek a szakirányra, ami azt jelenti, hogy majd a beszédtechnika vizsgán nem 1 hanem 3 ember vizsgáztat. Kizáró ok a nagyon magas hang, súlyos beszédhiba.

De ha a februári írásbeli nem sikerül, van még egy esélyed júniusban is, akkor is tartanak alkalmasságit az üres helyek feltöltésére.

Szóval egyáltalán nem vészes, én már most másodéves logo-pszichoped szakos hallgató vagyok. :)

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan :)

2017. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Sokat segítettél!:)
2017. jan. 18. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!