Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem lehet egy külföldine...

Miért nem lehet egy külföldinek magyar telefonszáma?

Figyelt kérdés

Már szeptember óta azzal szerencsétlenkedek, hogy legyen végre egy belföldi telefonszámom, ugyanis itt járok egyetemre. Mivel állampolgárságom van, de belföldi állandó lakcímem nincs, ezért nem lehet számom. A kérdésem az, hogy miért?


Utánanéztem egy kicsit a dolognak és erre a cikkre bukkantam: [link]


"Az ügyben érintett Magyar Telekom a múlt héten azt közölte: nem kötelessége vizsgálni, hogy kinek a nevén hány kártya van." - Akkor mégis mi a tökömért nem tudnak nekem adni egy kártyát, annak, AKI ITT TANUL, MAGYAR AJKÚ, MAGYAR NEMZETISÉGŰ, HAZAFI, ÉS ITT FIZETI A JÖVŐBEN AZ ADÓT, ITT AKARJA LEÉLNI AZ ÉLETÉT, ITT ÉRZI MAGÁT ITTHON? Miért van az, hogy a migránsok miatt én is szívok, annak ellenére, hogy semmi szándékom, és semmi okom arra, hogy ártsak ennek az országnak. Sőt épp ellenkezőleg. Én magyar vagyok, és az is maradok. Nem itt születtem, de az nem az én hibám, hogy őseink nem tudták megvédeni a határaikat és vannak magyar hazánk fiai, akik külföldön ragadtak. Ők miért nem részesülhetnek abban, ami más magyarnak jár?


És mi van akkor, ha bajban vagyok és nem tudok telefonálni? Haljak meg ott ahol vagyok és esetleg később egy árokba belelöknek? Ezt a migránsokkal kellene tenni, mert pont azzal a szándékkal jöttek ide, hogy romboljanak. Még, ha ez elsőre nem is látszik (ha tévednék, ezért ne tessék elítélni, nem érdekel, és nem is érint a politika ezen része). Nekem csak egyetlen egy telefonszámra lenne szükségem, nem 200k-ra, hogy tartsam a kapcsolatot az alvilági mocsadék társaimmal.


Megértem, hogy fontos a biztonsági intézkedés ez ügyben, és biztos az EU keze is benne van a dologban, de ez az ország miért nem tud kiharcolni magának egy kis önállóságot? Miért nem tud tenni saját polgárai érdekében? Miért van az, hogy felőlük akár meg is dögölhetek a saját vérembe fulladva, még akkor is, ha szánt szándékom, és esküm tart ahhoz, hogy jobbá tegyem ezt az országot? Én itt akarok élni, és ezt a helyet tartom hazámnak. Ha itt kell meghalnom, itt fogok meghalni, de nem úgy akarok meghalni, hogy saját országom tehet arról, hogy nem tudtam telefonálni időben, amikor kellett volna, hanem akkor, amikor a migránsokkal fel kell venni a harcot, hogy megvédjük saját seggünket.


Jogos a kiakadásom? Szerintetek ez miért van így? Miért nem tud az a bizonyos első ember tenni egy kicsit a falakon kívüli fiainkért?



2017. jan. 21. 01:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként, csak halkan megjegyzem, hogy nem csak a telefonszámmal van ez így. A külföldön élő magyarok ma már nem érezhetik magukat magyarnak. De abban az országban sem tudnak elhelyezkedni, ahol születtek. Kiközösített, szerencsétlen bárányok vagyunk, akik a kerítésen kívül maradtak.
2017. jan. 21. 01:06
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
A migránsok sem azért jönnek ide, hogy romboljanak. De a kettős állampolgárok sem hazafiságból azok, hanem az előnyökért. Az állam pedig az itt született és itt élő magyarokért sem tesz semmit, csak a kettős állampolgárok fenekét nyalja. A saját országunk tehet arról, hogy aki beteg, az nyugodtan meghalhat, ha nincs pénze magánkórházra!
2017. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Kérjél Orbán Viktortól egyet. Az állampolgárságodat is tőle kaptad.

Mondd neki, hogy foglalja törvénybe hogy minden új állampolgársághoz járjon egy magyar sim is.

Csak aztán ne feledd hogy hova kell szavaznod. Végülis ezért kaptad az állampolgárságodat, nem pedig a két szép szemedért.


Hihetetlen hogy ti határontúliak csak követelőzni tudtok. Máshoz nem is értetek. Nem csodálom hogy otthon is és itt mindenki utál benneteket.

2017. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es: Előnyökért? Miféle előnyökért? Azért kell az előny, mert itt ebben a szaros országban, ahol most élek, egy árva egyetem sincs. És mivel tanulni akarok, hogy jobbá tegyem a magyarok sorsát, a saját vérem sorsát, ezért kellett az állampolgárság. Az más kérdés, hogy azok akik nem magyar ajkúak és csak annyit tudnak, hogy jó napot meg köszönöm, mit akarnak, miért kell az állampolgárság nekik. De az nem az én hibám, hogy az ő papírjaikat is aláírják. De ha már így kiközösítitek azokat a hazátok fiait, akik egyáltalán próbálnak valamit tenni, hogy jobb legyen, akkor köszönöm, megyek inkább máshova.


3-as: Na ne mondd, tényleg? És azt tudod rólam, hogy itt ahol születtem hányszor szavaztam egyáltalán? Egyszer sem! Miért? Mert nem a magyarok pártját szolgáltam volna! Ha megtehettem volna már rég szavaztam volna saját hazámban is, de sajnos ezt ti nem engedtétek meg, amíg nem volt meg az állampolgárságom. Kösz!


Csak követelőzni tudunk? Ja bocs, nem én zártam ki magam saját házamból. Utálnak minket itt? Persze, mert nem románok és nem szerbek vagyunk. Utálnak minket otthon? Az a ti döntésetek, de én jogtalannak érzem ezt az utálatot, mivel (speciel) én is azon törekszem, hogy NEKTEK is jobb legyen! Nem azért tanulok belföldön, hogy utána kimenjek németbe és ott erősítsem az ipart a munkámmal, hanem azért, mert ide tartozom és itt is akarok meghalni.


Megértem a ti felháborodásotokat is, hiszen saját bajaitokkal is el vagytok foglalva és még mi is szeretnénk visszaolvadni, de ha annyiból áll a magyar vér, hogy saját sebeit nyalogassa, amit az évszázadok mértek rá, akkor én már nem is akarok magyar lenni.

2017. jan. 21. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Hány forint adót fizettél be eddig a magyar költségvetésbe?

Nulla. Úgyhogy neked itt ennyi is jár.

Ha pedig nem tetszik akkor nem kötelező itt lenned. Lehet szépen visszakotródnod a tetves Romániádba vagy Szerbiába.

Nem attól leszel magyar hogy lobogtatod a magyar útleveled. Hanem azzal hogy hozzájárulsz a nemzet erőfeszítéseihez. Te még eddig csak kaptál de adni semmit se adtál. Úgyhogy ne legyen nagy az arcod bozgor.

2017. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Adót? Azt valóban nem fizettem, MÉG! De nem is ezzel akarok fizetni. Nem az fogja megváltoztatni az országot, hogy még több pénzzel tömik az állambácsikat. De ettől függetlenül, honnan veszed, hogy nem fogok fizetni?


És azt neked ki mondta, hogy az adón kívül semmilyen összeggel nem támogattam az országot? Azért, mert nem vagyok adóköteles, még nem azt jelenti, hogy nem is fizetek. Egyszerűen csak jobbnak látom, ha arra adok pénzt, amiről tudom, hogy jó helyre megy!


Egyet mondok még. Nem halat kell adni ennek az országnak, hanem meg kell tanítani halászni! Lehet, hogy még nem tettem sokat az országért, de eszem ágában sem volt máshol kamatoztatni azt a tudást, amit itt szereztem meg!

2017. jan. 21. 15:18
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én azt gondolom, hogy magyar vagy, ha annak vallod magad. Sok született magyar nem tesz annyit a hazájáért, mint egy "bevándorló" magyar. SIM: Nem az állampolgárságon múlik. A konkrét kérdésedre: NEM azért nem kapsz SIM kártyát, mert külföldi vagy, hanem mert kellene legyen állandó lakcímed. Egyszerű gazdaságossági szempont a szolgáltató részéről: hová küldjék a számlát havonta, tudjanak elérni, mert nem hajléktalan vagy. Esetleg feltöltőkártyás SIM-et válthatsz, ha ezt sem adnak, megkérsz egy jóbarátodat, aki elintézi és átadja neked. Nem biztos, hogy szabályos, de a kutya sem ellenőrzi utólag. Kis leleményességgel meg lehet ezt is oldani.
2017. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves 4-es! Igen, ilyesmire gondoltam én is. Azonban próbáltam már, hogy valaki más nevére. Ekkor alá kellett írni egy papírt, hogy családtag részére lesz a kártya. Ezzel is lekorlátoztak. Gondolkodtam azon is, hogy egy lakcímet bejelentek, de nem találtam senkit, aki hajlandó lenne arra, hogy megtegyen nekem annyit, hogy bejelentkezhessek. Természetesen nem laknék ott, nem élősködnék senki nyakán, csak kellene egy átmeneti megoldás. És mivel nem találtam senkit aki segíteni elkezdtem próbálkozni, hogy hol, melyik cégnél lehetne mégis valami megoldást találni. De nem találtam semmilyen kiskaput és egyre jobban felidegesített az ügy politikai része. Amikor pedig valami bajom van, vagy dolgom, akkor pedig rohangálok Wi-Fi-t keresni, hátha valahol elkapok egyet és akkor tudok beszélgetni másokkal. Egy idő után kényelmetlenné vált már.
2017. jan. 21. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magyarországi sajátosság. Más országban is tipikus, hogy a telefonszolgáltató csak belföldi lakosokkal szerződik. Ez az állampolgárságodtól teljesen független.


A megoldás az, hogy bejelented a lakcímedet, mégpedig oda, ahol ténylegesen laksz. Ezt senkinek nincs joga megtiltani.

2017. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy számlás előfizetése nem lehet bármelyik országban egy nem belföldi lakosnak, DE

a linkelt oldal csak akkor valós, ha kártyás sim-je bárkinek lehet bármelyik országban...

tutom, hogy kicsit más tészta, de abból a szempontból idevág az oldal tartalma, hogy ugyanaz csak a nézőpont a fordított. Te A országból jössz, A-s simed van, most B országban vagy. A-s simmel akár A-ba, akár B-be telefonálni drága miközben B-ben vagy - de ha B-s számod lesz, akkor nemcsak belföldi díjon hívogatod a jövőbeli B-s ismerőseidet, de még B-ből kitelefonálni A-ba is kicsit olcsóbb (kevésbé drága) lesz, mint A-s számmal hazatelefonálni B-ből A-ba. ezen dolgot figyelmebe véve javasolja az odlal nekünk magyaroknak azt, hogy huzamos kintlét esetén ottani kártyával kéne beszélni, akár ottani belső, akár Mo-ra telefonálásra.


HA EGY MAGYAR LAKOS IS TUD VENNI KINTI FELTÖLTŐKÁRTYÁT, AKKOR MÉR PONT A MI HAZÁNKBAN NE TUDNA MÁSHONNAN JÖTT EMBER ITTENI SZÁMOT VENNI??!


[link]

2017. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!