Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék munkát vállalni...

Hogyan tudnék munkát vállalni Hollandiában?

Figyelt kérdés

Két barátommal elhatároztuk hogy külföldre megyünk dolgozni. Közvetítőn keresztül nem szívesen mennénk, de nem tudjuk hogy így milyen esélyeink vannak, illetve hogy milyen papírokat kell intézni munkavállalás előtt. Egyáltalán találunk-e munkát közvetítő nélkül milyen esélyeink vannak?

Én voltam Hollandiában és nagyon tetszett. Elég jó az angol nyelvtudásom, amivel ott jól elboldogultam, de gondolom ez önmagában kevés. Ezen kívül egy cnc-s végzettségem van, de haveroknak szinte semmi.

Van valakinek tapasztalata a holland vagy német területen való elhelyezkedésben? Bármi tipp vagy tanács jól jöhet (akár szállással kapcsolatban is)

Előre is köszönöm a normális és segítőkész válaszokat!



2017. jan. 30. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Keresel kint valami olcsó hostelt. Összegyűjtesz pár uitzenbureau címét aztán elmész mindegyikhez személyesen. Aztán ha valahol kellesz azok kérnek időpontot a Belastindiestnêl. Az ott kapott BSN nummerral tudsz majd bankszámlat nyitni meg minden mást elintézni. Elsőre érdemes olyan helyet választani ahol adnak kecót mert lakásbérléshez szinte mindig kérnek 1-3 évi jaaropgaafot. Szóval 1-2 évet le kell húzni munkásszállón aztán lehet mocorogni. Általános jótanács hogy nem kell leragadni az első helyen, kint mindig akad jobb lehetőség. Ja és hosszabb távon muszáj lesz megtanulni hollandul ha kulimunkánál komolyabbat is akarsz.
2017. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy hasznos válasz. Köszönöm!
2017. febr. 8. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Én inkább Cseh be, vagy Németországba mennék a helyedben,ott sokkal több a fizu!
2017. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mit szívtál uccsó? Csehországba cseh nyelvtudás nélkül nem lehet elhelyezkedni a fizu sem sokkal több mont itthon. Németországban meg sem magasabbak a fizuk mint hollandiában viszont a lakhatás marha drága pl.
2017. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom valakinek már Hollandia se elég jó :D
2017. febr. 17. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Hollandia jó, de az első hülyeségeket beszél. A BSN számot nem az adóhivatalnál kell kérni, hanem az önkormányzatnal a lakasberleshez pedig munkáltatói igazolás kell és 3-4 havi kaució. Illetve meg van adva higy adott bérleti díjhoz mennyi munkabér szukseges
2018. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!