Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 4 nagy témát vetek fel.20...

4 nagy témát vetek fel.20 éves srác vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ez az 4 dolog:

Az emberség a felfogás, manipuláció, szeretet azon belül(szerelem és egyéb ehhez fűződő dolgok)..

Először is, mint ahogyan az mi tudjuk az emberség alatt az értem, hogy minden ember más, mindenkinek meg van a maga titkos kis világa, amit nem hoz soha a felszínre, mert fél, hogy nehogy kiderüljenek(a gyengeségek), legalábbis, amit sokan gyengeségünknek tartunk. Lényegében egymás ellen és magunk ellen dolgozunk. Felvetek egy példát(Ha segíteni kell valakinek, mert rászorul, elfordulnak tőle az emberek, tisztelet a kivételnek, mert tudniillik van még).

Rátérek a lényegre egy olyan gépiesített világban élünk, ami az emberekre negatív hatással van, a tévhitek, amiket gyártanak nekünk, hogy mi úgy gondoljuk, ahogy például a média adja elő a híreket. Ez mind egy színjáték hazugságok, amiket kiszineznek . 10 éve, akkor amikor még nem volt olyan rohamos fejlődés,mint most, kint játszottam az utcán az azonos korú fiatalokkal.

Most 20 évesen kimegyek körülnézek és egy árva lelket nem látni az utcákon vagy a focipályán vagy netán a játszótéren. Milyen már, hogy 4-5 éves fejlődő gyerek kezébe odanyomják az érintős mobiltelefonokat, ahelyett, hogy a szülők többsége foglalkozna a gyerekeikkel és nevelné őket, valamint tanítaná. Mindenki a pénzt hajtja, ahelyett, hogy egymásra figyelnénk. Most a saját példámból ítélek: Volt egy idős bácsi, aki a buszmegállóba kért ennivalót az ottani emberektől, senki sem hallgatta meg elnéztek mellette. Majd odatévedtem és odajött hozzám kérni ennivalót, ugyan nem volt nálam, de leültem egy padra, ő mellém ült és elkezdtünk beszélgetni(meghallgattam a történetét, sokszor ez sokat segít). Elmondta mind azt, amiért ilyen helyzetbe került. 71 éves bácsiról volt szó, akinek a felesége meghalt 3 éve.A bácsinak kevés nyugdíja volt és a házra elment neki az össz nyugdíja a Fia meg nem foglalkozott vele. Az idős ember próbálta a kapcsolatot tartani vele, de nem törődött a fia vele.Egy példa máris arra, hogy a szülőnk, aki felnevelt minket, etetett és kitagadjuk, mert törődni kell vele. Úgy gondolom, hogy ha már egy szülő ennyit áldoz a gyermekéért azt meghálálhatná az ember. Erre már képtelenek az emberek többé kevésbé. Azokat sajnálom, akinek nem volt teljes a családja, vagy afférok, konfliktusok keletkeztek, mert netán agresszív volt a szülő vagy ilyesmi. Az ilyen embereknek azt tudom mondani, hogy próbáljanak pozitív dolgok felé törni még ha nehéznek is hiszik. Fiatal barátaim, sokszor a szülők is követnek el hibákat, mégis gondoljunk bele, emberek vagyunk, meg kell tudnunk bocsájtani magunknak és másoknak is, lehet akár szülő vagy akárki.

Ami nehéznek tűnik manapság az az, hogy ne a hibákat gyártsuk, hanem azokra a megoldást keressük. Amivel jobbá tudjuk tenni a környezetünket és az életünket, mások életét.

Felfogást és a manipulációt egybe venném, még, ha külön álló fogalmakról is van szó. Kezdeném először is a manipulációval, amiről sok ember tud, de nem foglalkoznak vele. Általános az, ha reggel felkel az ember, reggelizik, fogat mos, elmegy dolgozni, majd ha végez hazamegy lefürdik eszik, vagy aki éppen családi életben él foglalkozik a gyerekekkel és egyéb, majd lefekszik és mondjuk kezdődik másnap az egész előröl. Most gondoljunk bele, hogy több milliárdan csináljuk ezt a világon. Ezzel nincs semmi probléma. Ám rátérnék a médiára meg minden televíziós, számítógépes és egyéb kütyüs cuccra, amin nézzük a híreket, a filmeket és egyéb híradásokat. Ezek mind manipulálásra épülnek. Most egyszerre több témát fogok felvetni. Őszintén rühellem a politikát, hányingerem van az összes olyan embertől, aki politikával foglalkozik, mert a politika=pénz a pénz=Önzőség az Önzőség=Konfliktus a Konfliktus=Harc, majd ebből a harcból születik a hatalom szócskánk, ami a pénzes emberek fejét jól elcsavarja,de most erről beszélek egy kicsit, azért mindenesetre tisztelet azoknak a politikus egyéneknek, akiket pénzel nem lehet sarokba szorítani. A lényeg, hogy az rengeteg film(talán összes, arra a folyamatra épül, amit levázoltam), tehát a középpontba helyezik a politikát stb. stb. stb és sok ember észre se veszi, ugyanis az emberek tudatalattijába próbálnak becsempészni különféle hazugságokat, amitől a felfogásukat arra formálják, hogy a politika legyen a középpontban, persze ezt a rendszert jól kiépítették, hogy e folyamat szerint élje az emberek többsége a mindennapjaikat.

Ennyit erről, persze erről többet is mondhatok, ha valaki kíváncsi a Földön zajló dolgokra, meg úgy egyéb.

Áttérnék egy kicsit az iparokra és azoknak a szennyeire. Először amik a boltokban vannak élelmiszerek többsége tele van adalékanyaggal, szerintem mindenki látta az E betűvel kezdődő majd 3 vagy több számjeggyel jelzett tartósító dolgokat a termékeken. Valahogy ennyi embert el kell láttatni, főleg, hogy városiasodás jellemezte a világot az elmúlt 2000 év vagy több. A lényeg, hogy, amit most megkapunk boltba tele minden trutyival meg minden egyéb genetikailag módosított szennyel azt, csak feltételezem, de elég hozzá 2000 vagy akár 1000 évre visszamenőleg gondolunk, akkor még természetes termelés volt. Igazi volt többnyire minden. Most meg mi van? Műkajákat eszünk. A népesség jó nagy nem tagadom, de még így is rengeteg hely lenne, amit termelésre fordíthatna az ember, ahelyett, hogy városokat építene stb.

Erről is ennyit.

A szeretet. Na ez egy igen tág fogalom, de röviden írok valamit róla.

Ugye mondtam az elején, hogy az emberek mellett csak elsuhan az együtt érzés és a szeretet az egymás iránti társas kapcsolat szellője. Felvetek egy szerelmi példát, ami ritkább, mint a húsvéti nyúl, na jó azért annál nem, de lassan közel jár hozzá. Ez bizony a társas kapcsolat a szerelmi, valamint a testi lelki kapcsolat. Ami bizonyos dolgok hatására kihalóban van az emberekből. Régi nagyszülők, gondolom sokaknak volt a családjában sok éves házasság elválás nélkül. Na ez a mai korra már nem jellemző, mert az emberek többsége még mindig nem tanulta meg, hogy nem a hibákból kell építkezni. Ugyanis most már az ismerkedés, majd a kapcsolat is hamar gyorsan legyen, aztán majd később kiderülnek a hibák és végül szakítanak. Komolyan olyan, mintha feje tetejére állt volna a világ. Fiatal tizenévesek 12-15 éves korosztály arról duruzsól, hogy kivel feküdtek le stb. Emberek én annyi évesen még kint játszottam a barátaimmal. Szóval rengeteg hibát fel lehet vetni, rengeteg változást a rossz irányba, szinte minden téren. Ugye rohanó világban élünk. Csak körülnézek és olyan, mintha robotokat látnék, szétcincált embereket, akik halálra dolgozzák magukat minden nap, csak azért, hogy meg tudjanak élni. Persze ilyenkor jönnek, azok, aki mondják, mert nem tanultál, nem vitted sokra stb. Igen és akkor itt kérdezném azt, hogy az oktatást megszerettették bárkivel is? Nem. Pedig jó dolog. Csak ellenségnek tekintik. " A tudás hatalom", "A szeretet a legfőbb", "Az életrevalóság egy meghatározott elv, amit, csak önismereti értékekkel lehet elsajátítani. Mindenki egy külön szép egyén, attól függ, hogy irányítja, mi felé irányítja az életét. A jó felé, a rosszabb felé, vagy áll és nem tesz semmit.

Ennyi lenne! Köszönöm, akik elolvassák!



2017. febr. 13. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál nagy vonalakban igaz. Mi a kérdés?
2017. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tldr
2017. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Önálló egyéni válaszokra vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol. Legyen a kérdés. Ki hogyan látja?
2017. febr. 13. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

tl;dr

Ez egy kérdés-válasz oldal és nem fórum. Ha van kérdésed akkor azt tedd fel, maximum 5 mondatban.

2017. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan az eszetek a seggetek alatt van, de megkérdeztem, hogy ki mit gondol, arról amiről írtam..Nem feltétlen kell 5 mondatban megkérdeznem. A kérdés adott. De látom a felfogás az enyhén hiányos.
2017. febr. 13. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyet értek azzal, amit leírtál.

A buta ember könnyebben irányítható. Ezt már többen is, bővebben is kifejtették. ( Első a biológiai szükségletek kielégítése, a magasabb rendű igények csak ezek után következ/né/nek.)

A bácsikáról csak annyit: nem tudhatod, hogyan viselkedett a családjával.

2017. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy felveti valaki, hogy a bácsikról nem lehet tudni. Igen részben igaz. De a hazugokat hamar ki lehet szúrni. Másrészt sok családban van úgy, hogy idősek otthonába helyezik el a szüleiket, majd soha többet nem látogatják. Ez még elég nagy szégyen.
2017. febr. 13. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!