Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem az autók...

Valaki leírná nekem az autók működését? De ne wikipédia szintről mert én nem tudok szinte semmit erről

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szívesen. Ugyebár van a motor és benne dugattyúk. A hengerekben vannak a ugattyúk. A dugattyúk fel-le mozognak a hengerben, miközbe összeköttetésben vannak a főtengellyel. A szelepek a hengerbe engedik a levegőt és az üzemanyagot amit végül összeprésel a dugattyú és begyújtja a gyújtógyertya. A keletkezett robbanás löki le a dugattyút, ami megforgatja a főtengelyt. (A dieseles kocsikba nincsen gyetya, ott magától az összepréselés miatt robban be.) És ez ismétlődik. Van az a 4 ütem: szívás, sűrítés, robbanás, kipufogás. Itt láhatod az ütemeket és a henger mozgását oldalról: [link]

Minél jobban nyomod a gázt annál gyorsabban történnek ezek a folyamatok. Ugyebár van fordulatszámmérő a kocsikban. Úgy átlagban 7000-ig. Amilyen értéket mutat annyiszor fordul meg a főtengely percenként. (Ha pont 6000-ret mutat, akkor másodpercenként 100!!!) A motor után a sebességváltóhoz jutunk. Itt tudjuk az áttételeket módosítani. Egyesben jól gyorsul az autó, de nem túl gyors, míg pl 5-ösben sokkal gyorsabb, de sokkal lassabban is gyorsul. Ezt én mivel kezdő vagy, mint írtad ezért a bringának a váltójához hasonlítom. Ott is, ha hátul nagy fogaskerékben vagy, akkor gyorsabban felgyorsulsz, de nem vagy túl gyors, míg ha kicsiben akkor gyorsabb vagy, de lassabbban gyorsulsz fel. A sebbességváltó után meg már a kerekekhez megy a forgatónyomaték.


Remélem segítettem. Nyugodtan írj, ha valamit nem értesz és megpróbálom kiegészíteni ;)

2017. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon koszi sokat segitettel!
2017. szept. 2. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írj, ha még érdekelne valami és megpróbálo elmagyarázni. (Az előző vagyok)
2017. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!