Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új munkahelyre való belépéskor...

Új munkahelyre való belépéskor az új munkáltató HR-ese/könyvelője látja az előző munkahelyeimet?

Figyelt kérdés

Hülyeséget csináltam.

Jelentkeztem egy multihoz, és amikor az előző munkahelyek jöttek szóba, az utolsó, pár hetes munkámat nem jeleztem.

Ennek egy oka van: amikor oda elhelyezkedtem, eleve úgy mentem oda, hogy csak pár hetes, határozott idejű munka (azt sugallták, hogy nem bejelentett).

Minden nap kifizettek, majd 2 hét után megkérdezték, hogy szeretnék-e továbbra is náluk maradni, mert akkor bejelentenek és állományba vesznek.

Én nem firtattam, hogy mikortól jelentenek be, mert nagyon kellett hirtelen a pénz.

Amikor pedig ide jelentkeztem, pont az utolsó hetemet tudtam le az előzőnél.

Eljöttem, elköszöntünk, majd az új helyhez szükséges dolgokat kezdtem intézni.

Közben hívott az előző helyről a főnököm, hogy mehetek a papírokért. Ott derült ki, hogy mégis be voltam jelentve arra a rövid időre.

Ezzel most kellemetlen szituba keveredtem, mert az előző munkáltatóra való tekintettel nem jeleztem ezt a rövid munkaviszonyt, viszont mivel nem adtam le az adatokat, tulajdonképpen hazudtam az új munkahelyen.

Ha most elkezdik bevinni a belépési adatokat, akkor látni fogják ezt az előző munkahelyet?

Nem szeretném emiatt elveszíteni az új lehetőséget. :/



2018. jan. 31. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
TB kiskönyvből látják az előző helyeket, ha rákérdeznek, szépen elmondodn, hogy alapból csak rövid időre mentél oda mig nem találsz jobbat.
2018. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tb kiskönyvem nincsen, mert előtte külföldön dolgoztam sok évig, a 10 évvel ezelőttit pedig nem találtam meg.

Ezért bízom benne, hogy a TB adatbázisban nem tudják megnézni. Mérges vagyok, hogy ilyen helyzetbe kerültem, mert csak rendes akartam lenni. :/

2018. jan. 31. 14:55
 3/3 anonim válasza:
Hello! Pont ugyanebben a cipőben járok most én is! Meg tudod írni, hogy mi lett veled? Köszi szépen előre is!
2022. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!