Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet panaszt az Angliai...

Hol lehet panaszt az Angliai Magyar Nagykövetségre? Mindkét gyermekem útlevél csináltatásánál nagyon rossz tapasztalataim voltak. Volt esetleg más is akinek negatív tapasztalata volt?

Figyelt kérdés

#nagykövetség #rossz ügyintézés
2018. márc. 2. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Külügyminisztérium. Papír alapú levélben, tértivevényesen írsz a miniszternek. Ezt az iktatóban úgyis elolvassák, és a megfelelő helyre továbbítják.

Arra ügyelj, hogy rövid legyen a levél, és érthető. Semmi sallang.

2018. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2018. márc. 2. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de megkérdezhetem, hogy milyen eredményt vársz?

Azonkívűl, hogy úgy érzed, hogy ha legalább levélben panaszt tehetsz, kiadod a mérged....

Amikor ügyintézik az ember, számolnia kell azzal, hogy hiába ő az ügyfél, az ügyfélnek kell alkalmazkodnia hozzájuk....hogy miért, mert ők olyan szolgáltatást nyújtanak, ahol máshol nem kaphatsz meg, tehát monopol helyzetbe vannak, vagy ha máshová is tudsz menni, egy negatív feedback nem fogja fenékre ejteni őket...magyarul lszarják.

Azt már megtanultam az életben, hogy ha nekem valamilyen fontos ügyintézésem van, de nem vagyok megelégedve a szolgáltatással, nyelek egyet és alkalmazkodom. Egyrészt azért, mert max röhej tárgya leszek, ha verem a nyálam---és ez a jobbik eset, ha ennyivel megúszom- másrést gyanús, hogy még jobban fognak akadályozni a jövőben, főleg, ha az ügy még folyamatban van.

Én a helyedben megspórolnám a pénzem és az energiám...meg aztán, mit is nyernél vele...ők max mulatnak rajta egy jót, te meg elvertél x fontot a levél elküldésére.

Én is kiakadtam már párszor rajtuk is, meg a HMRC-n is, meg még pár rendszeren...pl egészségügy...egyszer majdnem engem hagytak meghalni, egyszer meg a megszületendő lányomat...de nem nagyon értem volna el vele semmit, ha tajtékoztam volna előttük felháborodva.

Nem rosszból írom, hidd el. Inkább írd itt ki magadból, mit tettek vagy nem tettek?

2018. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazad van. Két gyereket szültem itt. A nagyobbikat az elsô születésnapja elôtt tudtam haza vinni, mert nem voltak képesek legyártani egy ùtlevelet. Nagyon udvarias voltam végig ôk nem.....

Most ùjra kezdôdik mindez....6 hònapos már a fiam. Ès olyanokat mondanak, hogy ez elhangott...stb. Teljesen hülyének nézik az embert.

Tudom nem érek el vele semmit, de az igazság èrzetem nem hagy nyugodni.

Persze a fiatalabb rokonok ki tudnak jönni, de a dédik nem az egészsêgi állapotuk miatt. Nem tarthatták a karjaikban csecsemôként, persze megértik ôk csak látom ahogy ott ülnek a gép elôtt és sirnak.

2018. márc. 3. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nekünk is volt már problémánk a Nagykövetséggel.

Minden sínen volt a papírok intézésével, de szerintem semmisem jogosítja fel az ablak mögött ülő nőt, hogy úgy beszéljen mindenkivel mint egy kutyával... Lekezelő, lenéző, bunkó személyiség, okoskodó. Tudatja veled, hogy ő felsőbbrendűbb mert valahogyan bekerült abba a székbe.

Egyébként nem csak velünk beszélt így, hanem szinte mindenkivel az az ügyintéző. Bent voltunk vagy 15-en, de senkise mert megszólalni, mert őnagysága olyan fegyelmet akart. Még suttogni se lehetett, mert kikiabált hogy csendesebben má'...


Kerülöm a helyzetet, hogy oda mégegyszer be kelljen mennem. Direkt csináltattam személyit és útlevelet is, hogy ha az egyiket elhagyom, a másikkal haza mehetek. Szavazni is inkább hazautazunk április 8-án. Kellemest a hasznossal.

2018. márc. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves elôzô mi is ezt csináljuk (szerintem ezt is akarjâk elèrni) csak a baba miatt teljesen tehetetlenek vagyunk. Csak nehezen viselem a tehetetlensèget. De köszönöm a válaszod.😊
2018. márc. 6. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

DE ha soha senki nem szól, akkor azt hiszi a Külügyminisztérium, hogy minden rendben van. És utánunk is mindenki mással utálatosak lesznek.


Szerintem szólni kell. Ha nem is panaszt tenni, de valami jószándékú javaslatot, hogy olyan embereket alkalmazzanak, akik rendesek, kedvesek, szeretik az embereket, stb.


A másik lehetőség bojkottálni őket. Ez persze több pénzbe kerül, kiváltani az idegen útlevelet, és Mo-on kérni a gyorsítottat, plusz pénzért.

És ha SENKI nem fog tőlük útlevelet, akármit kérni, akkor nem lesz munkájuk, visszahívják őket, hogy ne fizessék a semmittevést.

2018. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!