Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az elme, a...

Mi a különbség az elme, a tudat, a lélek és a szellem között?

Figyelt kérdés
Lehetőleg tudományos szempontból, bár tudom, erre nehéz tudományos választ adni, ezért nem is raktam abba a kategóriába.

2018. márc. 14. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Filózófia. Pl. Platón rengeteg írásában ezt vizsgálta, főleg a lélek-szellem kapcsolatot (nála az emberi létezés a test-lélek-szellem egységéből vezethető le). Az elme és a tudat ezekhez kapcsolodó megfigyelhető tulajdonságok. Nagon hosszú lenne ezt itt leírni. Érdemes a [link] cikkből elindulni, illetve erről szól a Mátrix 1. része is (Platón barlang hasonlat).

Ez is egy jó forrás: [link]

2018. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Sokan mást érteken ezek alatt. A fontos, hogy azokat a fogalmakat meg tudd különböztetni, amit ezek alatt értenek.


Itt az én értelmezésem:


Érzelmi beállítottság - lélek

Gondolkodás, ok okozati összefüggések - elme

Érzelmi és értelmi együttes - tudat

A tanuló lélek, ami több életen át kísér(Isteni szikra, ha úgy tetszik) - szellem


Köznapi nyelvben persze szellem alatt én is az értelmet használom, lélek alatt pedig a tanuló lelket, az egyediséget.

2018. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez mind teljesen ugyanaz más szavakkal... Bár kérdés, hogy van-e vallási értelemben vett lélek, az lehet, hogy más, lehet, hogy ha van, az is ugyanaz.
2018. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Matúz Péter válasza:

Keressetek rá: egymás szinonimái.

Tudat= elme= ész= értelem= mentál (mentális= elme beli)

A lélek az más tészta.

Lélek= szellem

A tudatot szokták az ébreszthetőségre használni, de szerintem ugyanaz.

Pl: elmezavar= tudatzavar. Nem minden tudatzavar elmezavar. De minden elmezavar tudatzavar.

Igazából az elme ébreszthetősége is helyes. Az embernek nincs tudata és elméje külön. Ha Tudatánál van, akkor elméjénél van. Elvileg ha valaki nincs az elméjénél, attól még lehet a tudatánál, mondjuk egy pszichózisnál. Valami ilyesmi

2022. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elme a gondolatok, érzések, érzetek, észlelések, benyomások gyűjtőneve. A tudat ami mindezek tudatában van, vagyis ez a mélyebb értelemben vett önmagunkkal egyenlő. Ez a 2 általános tapasztalatunk. A másik 2 spirituális fogalmak, mindenki mást mond rá.
2023. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!