Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha facebook-on írok valakinek...

Ha facebook-on írok valakinek és azt írja ki h "üzenet elküldve" az pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

szóval ezt úgy értem, ha pl írok egy ismerősömnek és az üzenetnél annyi van h elküldve az konkrétan mit takar?

A címzett akkor is el tudja valahogy olvasni h én ne tudjak róla?

(mindez laptopon van)

mert pl. most is szerdán írtam v.kinek és még mindig azt jelzi ki h "elküldve"

Pedig az illető aktív volt + tegnap posztolt is egy új képet és még sem nézte meg.

Valaki tudna segíteni?


2018. okt. 14. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt kell figyelni (gépen és telón is) hogy a szövegbuborék alatti kis pipa hogy néz ki. Ha fehér a háttér és valamilyen színű a pipa és a kör körülötte (alapból kék) az azt jelenti, hogy te elküdted, de ő nem kapta meg. Ha a háttér színes és a pipa fehér benne, akkor megkapta csak sz.rik rá. És ugye ha a profilképe ven ott, akkor látta is.

Például ha a képet telefonról töltötte fel, és messenger alkalmazásba nem volt bejelentkezve, akkor nem kapta meg.

2018. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Státusz ikonok jelentése:


1. Üres körvonal: Az üzenet elküldés alatt. Postai analógiával, a levelet megírtad, odaadtak valakinek, hogy vigye el a postára, de az illető még úton van.


2. Körvonal, benne egy pipával: Az üzenet el lett küldve, de nem lett kézbesítve. Postai analógiával a levél már a postánál van, de még nem történt kézbesítés. (Messengerre visszatérve lehet, hogy az illető egyik mobil eszköze sem érhető el, pl. mert nincs internetkapcsolat, stb…)


3. Kitöltött kör – jellemzően kék, de ez kliensprogramtól, beállítástól függ –, benne egy pipával. Az üzenet kézbesítve lett, a címzett valamilyen eszközén értesítést kapott arról, hogy üzenete érkezett. Postai analógiával ez olyan, mint mikor a postás már bedobta a címzett postaládájába a levelet.


4. A címzett profil ikonja. Az üzenetet a címzett megnyitotta. Postai analógiával ez olyan, mint mikor valaki kiveszi a levelet a postaládából és kibontja.


~ ~ ~


De ezek nem feltétlenül mérvadóak. Mondok egy példát. Én elmegyek nyaralni, de itthon hagyom a tabletemet bekapcsolva. A telefon nálam van, de nincs mobilnet keretem. Lehet, hogy az otthon heverő tabletre érkezett értesítés arról, hogy új üzenetem jött, de ez nem jelenti azt, hogy én erről tudok is, mivel a tablettől néhány száz km-re vagyok.


Az sem releváns, ha az üzenetet megnézte az illető. Mondok megint egy példát, lehet, hogy valaki – mondjuk Aladár – rám ír Messengeren. Meg is nyitom az üzenetét, de ebben a pillanatban valaki felhív. Felveszem, kiderül, hogy valami fontos és sürgős dolgot kell elintézni, amihez szintén Messengeren küld valami kiegészítő információt. Én elkezdek ezzel foglalkozni, majd miután végeztem, teljesen ki is megy a fejemből, hogy amúgy Aladár küldött egy üzenetet, és én azt akartam megnézni. Mivel már olvasottnak van jelölve, lehet nem is tűnik fel a Messenger használata közben sem. Mert technikailag ugyan megnyitottam az üzenetet, amit olvasottnak vesz a rendszer, de ténylegesen ez nem jelenti azt, hogy el is olvastam. De nem kell különösebben extrém eset sem. Ha valaki több emberrel tart egyidejűleg kapcsolatot, nem biztos, hogy mindegyik beszélgetésfonalat követni tud. Vagy ha éppen filmet nézek, vagy főzök, vagy bevásárolok, akkor lehet, hogy elolvastam ugyan az üzenetet, de nem áll módomban reagálni is rá. Miután már módom van reagálni, meg már nem biztos, hogy emlékszem is rá, hogy valamire reagálnom kellene.


Hogy közben a címzett posztolt, vagy elérhető volt, nem jelent semmit.


~ ~ ~


1. Te küldtél egy üzenetet. Azt, hogy a címzett mikor és mit reagál rá, egyáltalán reagál-e rá, azt bízd rá. Nyilván megvan az oka, hogy nem válaszol, és ennek ezernyi oka lehet, aminek ismerete nélkül minden következtetés levonása fals lesz.


2. Ha nem fontos az, amit írtál, akkor miért is kellene rá reagálnia? Ha viszont fontos, akkor miért nem hívtad fel, vagy miért nem írtál rá újra?

2018. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Már látta az üzit

2018. okt. 14. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!