Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hogyan lehetne...

Mit gondoltok, hogyan lehetne javítani a szegények helyzetét?

Figyelt kérdés

Hosszabbat írok, véleményekre lennék kiváncsi egy azt hiszem megoldhatatlan problémára.

Mi sem vagyunk jómódúak, sőt a szegényebbek közé tartozunk, de hogy tarthat itt Magyarországon a helyzet? Most láttam például a hiradóban, hogy a gyerekeknek szünidőre nincs mit enniük, és valamelyik városban adnak a gyereknek, mert tudják, hogy nincs, és egy kisfiú (nem roma!) is vitt és azt mondta, hogy egy adag ételt osztanak kétfelé az anyukájával. Én értem, hogy sokan sajnos belebuknak a hitelükbe, értem hogy a kisebbség sajnos nagyobb része segélyből él és nem hajlandó dolgozni, értem azokat is akik önhibájukon kívül nem tudnak elhelyezkedni dolgozni. De aki megteheti, hogy dolgozzon az miért nem teszi? Miért van ennyi éhező ember? És miért nem azokon segítenek jobban akik sajnos nem tudnak dolgozni, vagy nem tudják jobbá tenni az életüket? Mit lehetne tenni, hogy megszűnjön az ekkora különbség ember és ember közt? Miért van az, hogy pl a fizikai munkáért sokkal sokkal kevesebb fizetés jár? Hogy lehetnek ekkora bérkülönbségek, persze adjanak többet a vezetőknek stb stb de hogy lehet az hogy a legtöbb ember minimálbért kap, holott más egy hónap alatt keresi meg azt amit más egy év alatt, vagy akár a többszörösét? Hol lett ez elrontva ennyire? Persze biztos lesz oylan válasz is, hogy aki nem tudja nevelni az ne vállaljon gyereket, de csak a jómódúak vállaljanak gyermeket(nem 6-ra gondolok csak 1-re vagy 2-re)? Jah és egy plusz kérdés: Honnan van egyes(amerre én járok ők vannak többségben) 10-18 éves tiniknek annyi pénzük, hogy állandóan szórakoznak, új ruhák és nem is mindegy milyen márkákkal stb? Várom a véleményeket és tanácsokat, hogyan legyünk gazdagok?:)


2010. júl. 2. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így megy. A kissebség segélyosztás után egy órával már rögtön a kocsmában van, a kocsma előtt több a bicaj mint a bolt előtt, a sok gyerek meg otthon éhezik. Apa elveszítette az állását, nagy nehezen, de akarva talált mást, igaz csak minimálbért kap. És ebből ki kell fizetni a lakáshitelt, a számlákat, és meg is kell élni. Az benne sincs hogy mi van akkor ha valaki megbetegszik, vagy ruhára kell költeni. Gondolom nem kell mondanom hogy elszegényedtünk. A gazdagok pedig nem tudják hogy a mercivel vagy a bmw-vel menejenek át a szomszédba, vagy mennyi pénzt adjanak a gyerekeiknek egy hétvégére szórakozni, vagy hogy milyen külön kocsija legyen a gyereknek. Az egész probléma szerintem ott kezdődik, hogy olyanok kapnak mindenféle segélyt, akik nem akarnak dolgozni, és csak a kocsmában ülnek egész nap, a családnak meg nincs mit enni, és a legfőbb probléma, hogy a Magyar Parlamantben annyian vannak mint más országban sehol. És az államfő és a parlamenti dolgozók egyhavi fizetése annyi, amennyit az én apám egy év alatt keres meg küszködve. És ők vígan megélnek, az embereknek meg adnak 60 ezer forint minimálbért. De ha egy hónapra cserélni kellene nekik az ilyen egszerű emberrel, akkor lehet utána elgondolkodnának hogy hogyan tovább. Először is az ő fizetésüket kéne lecsökkenteni, és a parlamenti képviselők számát. Jó, tudom hogy egy egész országot irányítanak(de hogyan -.-") de ha a fizetésük felét kapnák meg két éven keresztül, akkor Magyarország nem ott tartana ahol most van. És csodálkoznak hogy mindenhol betörések vannak. Erre kényszerül rá az ember. Tényleg van olyan család ahol hitel van, meg számla, és nem tudják fizetni, mert akár hogy keresnek munkát, nem találnak. Főleg vidéken....

És nem kellene minden lehetőséget adó munkahelyet eladni, vagy lerombolni. Így pár éven belül Magyarország a külföldiek befolyása alá fog kerülni...

És miért nem lehet a pénzt itt magyarországon tartani?

Mindenki kimegy Ukrajnába benzinért,italáért,dohányért. Megnézed a boltban a krumpli, vagy a paprika vagy bármely más élelmiszer címkéjét, származási hely: Törökország vagy bármely más ország, holott a mi országunk alkalmas mezőgazdaságilag versenyképes lenne. Jó termőföldünk van, és sok dolgozni akaró ember elvállalná a munkát a földeken. Vagy javíts ki ha valamiben nem értessz velem egyet, de én így látom a helyzetet 15 éves fejjel...

2010. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Maximálisan egyetértek veled! És örülök, hogy odaírtad, hogy 15 éves vagy, ez bíztató, hogy vannak még normálisan, reálisan gondolkodóak és ennyire érettek is a korosztályodban, én már 23 vagyok, de amit mostanában látok az szörnyű. Köszönöm, hogy írtál!
2010. júl. 3. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!