Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az Jehova Tanuinal,...

Gusztos Zoli kérdése:

Miért van az Jehova Tanuinal, hogy akinek a kis újjába van az egész Biblia az többet erő ember, mint aki kevesebbet tud a Bibliabol, de a szíve és érzése a leg nagyobb szeretetet, oda adást, törődés, és lojalitást hordozza?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Nem tökmindegy?

Az egész mesekönyv egy szemen szedett hazugság, ahogy a rá épülő valamennyi vallás is.

2019. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csak a jehova tanui gondoljak ezt de ök nem is normalisak. En hiszek egy istenben egy karmikus rendszerben. Amit a biblia ir az kisse meredek szerintem.
2019. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lilla64 ***** válasza:
Amit jehova tanui mondanak,azt nem kell komolyan venni.Sajnos meg vannak vezetve ők is,mármint az átlag tanúk.
2019. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

a jehova szekta vezetői és vénjei rettenetes családok elleni bűncselekményeknek a közvetlen felelősei, irányítói. Amíg ezek a szinte "nem emberek" szabadlábon vannak és nem a börtönben, addig egyetlen egy család a földön nincs szinte biztonságban.


Senki és semmi sincs ami a családokat megvédi a jehova szektától!

2019. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd ha megtanulsz helyesen írni, akkor válaszolok.
2019. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdv!

Három "kategóriáról" szeretnék beszélni. Az egyik: van az ha egy tanú ismeri a bibliát a másik kevésbé, de természetesen szeretne többet tudni. Mivel mind emberek, és Isten nyája, ugyanolyan kedvesek Isten szemében. A tanúk szemében sem több az egyik a másiknál. De mivel az ember tökéletlen így megesik hogy elfogult olykor. A második eset ha az egyik ismeri az írást de nem tud még érzelmileg elmelyulni benne, a másik kevésbé ... És az az illető aki kevésbé, meg is van elégedve azzal a kevéssel. Ez esetben sincs tekintély különbség vagy értékrend különbség csupán más hozzáállás. Az a tanú aki nem is tesz sokat érte, akárhogy is él igaz életet, mivel a "tálatumjait" nem kamatoztatja, így azt nem lehet elismerni pusztán a tulajdonsagaiert amit Jehova isten adott neki szuletesetol fogva. A harmadik pedig ha valaki ismeri az írást, megtartja és aki képmutató módon csak úgy viselkedik azt remélve hogy a keresztség feloldozas és megváltás is. Mert ha nem lakozik benne Isten igazsága akkor nem ér semmit. "Mert szóljak emberek vagy angyalok nyelvén is, és minden titkok tudja vagyok, és olyan hitem van hogy hegyeket mozgató vele, de szeretet nincs én bennem, olyanná lettem mint a pengő erc vagy rezgő cimbalom." mert "Isten szeretet", és ha Isten, a szeretet nincs mellettünk, nem lehetünk méltók arra hogy felnezzenek ránk.

Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!