Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért sértődnek meg az emberek...

Miért sértődnek meg az emberek amikor lepontozzák őket?

Figyelt kérdés
Ha egyszer nem találják hasznosnak a választ miértelme megsértődni és magyarázni, hogy csak ezért meg azért lett lepontozva és igazából az ő válasza a helyes?
2022. márc. 2. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Ezerszer volt már ez a kérdés, de mire jó? Megváltozunk tőle?

Magam nevében tudok csak nyilatkozni.

Én nem sértődök, de zavar. Zavar akkor, amikor a kérdés komoly, vagy annak tűnik. Időt töltök azzal, hogy ne egyszavas választ adjak, hanem ha egzakt módon megfelelhető kérdésnél releváns írásom legyen.

Ez sok esetben nem egyezik az emberek értékítéletének, téves elképzelésének. Beírnak jól hangzó baromságokat. Egy óra múlva mondjuk az én válaszom 30%, a sületlenség 60-70%. És nem nyilvánvaló, hogy azok.

A tájékozatlan kérdező, aki nem csak unalmában írt ki valamit, melyiknek higgyen?

Ilyenkor szerintem igenis szerepe van a korrekt értékelésnek.

2022. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Ezerszer volt már ez a kérdés, de mire jó? Megváltozunk tőle?"


Én egyet sem találtam és nem az én dolgom. Had tegyem fel ha fel szeretném.


Itt most pont rávilágítottál arra amit írtam. Te a saját válaszod értékesebbnek ítéled meg másénál és megsértődsz ha nem értékelik eléggé. De a válaszoknak a hasznosságát ítéljük meg egy igen/félig/nem válasszal. És ezeknek a választásoknak adja ki az értékelését százalékban. Ezt több ember határozhatja meg és ha mások úgy gondolják többségben, hogy a te válaszod kevésbé hasznos, akkor azt miért nem fogadod el? Azért mert sokat írtál még nem feltétlenül hasznos a válasz. Lehet például azért mert túl hosszú.

2022. márc. 2. 09:48
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Engem sosem érdekelt ez a pontozósdi, pláne, hogy sokszor a jó válasz van lepontozva, a trollok meg fel. De nyilván mindenki a saját válaszát gondolja elsősorban helyesnek. Van, aki elfogadja, hogy tévedett és van, aki nem. Aki nem, vagy aki JOGOSAN nem, az nem érzi fair-nek, hogy le lett pontozva, ezért sértődik meg és magyarázkodik.
2022. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Nos, itt az élő példa. Ezt a kérdést nem lehet megválaszolni megkérdőjelezhetetlen módon. Mindenki csak a saját véleményét tudja leírni. És íme, durván le is lettem pontozva. Miért is?

De itt nem érdekel.

Amit egyébként leírtam, abban mi kifogásolni való van? Meg tudja nekem valaki indokolni?

Egy jogi kérdés. Megkeresed a vonatkozó jogszabályt. Belinkeled, bemásolod. Mi egzaktabb választ lehetne adni?

És sokszor látom azt, hogy a szarjál bele 100%-on áll, a törvény meg le van nyomva 20-30%-ra.

De ez esetben el tudja dönteni a kérdező is, hogy nyilván a paragrafus hasznos, a másik nem.

2022. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4 én leírtam. A válaszoknak a hasznosságát értékeljük*(többes szám) a következőképp: hasznos a válasz számodra? Igen/félig/nem. Ha a közösség úgy dönt a te válaszod nem hasznos akkor miért sértődsz meg? Én egyébként ilyen szélsőséges àltalad említett példákkal nem találkozom.
2022. márc. 2. 10:26
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

„Te a saját válaszod értékesebbnek ítéled meg másénál és megsértődsz ha nem értékelik eléggé.”

Ennyit fogtál fel az egészből?

Nem írtam sértődésről. A zavar nem a sértődés szinonimája.

És leírtam, miért zavar. Azért, mert szakértője vagyok a kérdésnek, nem írok olyant, amiben nem vagyok egészen biztos. Vagy olyan jellegű dologról van szó, amelyre hozzáértés nélkül, némi keresgéléssel is egyértelmű választ lehet adni.

A másik is komolynak tűnhet, de biztosan nem az.

Nem a pontozásom érdekel, hogy hol álok. Hosszú évek óta 79-80%. Nem nagyon mozdul.

De mint írtam, a kérdezőt sajnálom, aki kénytelen a hasznosság alapján dönteni.

2022. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Na, te abszolút csak az értékeléssel foglalkozol. Ennyi elég is volt tőled a flegmaságból, köszönöm.
2022. márc. 2. 10:31
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező! Te tulajdonképpen nem is vársz érdemi választ, ha jól látom.

Írd le, mi a kívánságod, és akkor olyan választ fogunk adni. Vagy nem.

2022. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tőled elég volt. Itt is csak sértődödt hangnemben vitázol.
2022. márc. 2. 10:40
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom feltűnt-e, hogy nem egy ember válaszolt idáig neked, ráadásul egyik sem volt megsértődve.

Engem speciel nem izgat, de látom, hogy jó válaszokat másoknál lepontoznak, és nekik rosszul esik. Főleg, ha érdemleges válasz, a kérdéshez kapcsolódik.

Van, aki itt éli ki a frusztrációit, és a milyen színű a tej kérdésre adott fehér választ is lepontozza, csak mert. Ennyi.

Persze értem én, hogy van akit zavar, mert olyan, mintha a szaktudását kérdőjeleznék meg, és hiába szeretne segíteni, nem tud, mert xy válasza "hasznosabb", még ha esetleg többet is árt vele, mint használ.

Akik meg itt kérdést tesznek fel, azért teszik, mert adott témában nem jártasak, nem értenek hozzá, csak a "hasznosság" alapján tudnak választani.

Annyit nem ér, hogy bosszankodjak rajta. Ha tudok, segítek, a lelkem tiszta. Hogy a másik fél kinek melyik tanácsát fogadja meg, az meg az ő dolga.

2022. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!